Hribik pískal zadarmo. Sudí hrubě ovlivnil zápas a z odměny nedostane ani korunu

ČTK Sport ČTK, Sport
28. 3. 2019 14:52
Hokejový rozhodčí Jan Hribik byl potrestaný za hrubou chybu ve čtvrtém zápase čtvrtfinále play off extraligy mezi Vítkovicemi a Třincem. Zkušený arbitr, který se letos představí na mistrovství světa, ve 48. minutě pondělního zápasu chybně vyloučil domácího Patrika Zdráhala. Oceláři v následující přesilové hře pět na tři zvýšili na 4:2 a definitivně zlomili odpor soupeře.
Jan Hribik
Jan Hribik | Foto: Milan Kammermayer

"Vzhledem k tomu, že se jedná o závažné pochybení s vlivem na konečný výsledek, byl rozhodčí Jan Hribik potrestán finanční sankcí ve výši odměny za utkání," tlumočil tiskový mluvčí hokejového svazu Zdeněk Zikmund rozhodnutí komise rozhodčích. Třinec nakonec zápas vyhrál 5:2, celou sérii 4:0 a postoupil do semifinále.

Výkon Hribika bezprostředně po utkání kritizoval šéf klubu Aleš Pavlík, který sudího osočil, že je zkorumpovaný a domácí tým poškodil úmyslně. Vítkovice za to od disciplinární komise dostaly pokutu v souhrnné výši 80.000 korun za poškození dobrého jména soutěže a porušení zákazu vstupu do kabiny rozhodčích. Pavlík se s odstupem za své chování omluvil.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Dámský gambit na Netflixu vidělo 62 milionů lidí, v Česku je druhý

Minisérii z šachového prostředí Dámský gambit, ve které hlavní roli ztvárnila Anya Taylor-Joyová, na platformě Netflix vidělo 62 milionů lidí. Firma čísla sledovanosti obvykle nezveřejňuje, činí tak jen v případě mimořádných úspěchů. Netflix zveřejnil 23. října všech sedm dílů Dámského gambitu, které od té doby patří do desítky nejsledovanějších pořadů v USA, Velké Británii, Argentině nebo Izraeli. Momentálně je minisérie druhou nejžádanější položkou Netflixu v Česku, hned za čtvrtou řadou seriálu Koruna.

Podle Netflixu dále Dámský gambit obecně posílil zájem o šachy. Hledání tohoto slova na Googlu stouplo dvojnásobně, uživatelé serveru eBay.com dvakrát častěji hledají předměty související s šachami a webu Chess.com se pětinásobně zvýšil počet zaregistrovaných uživatelů.

Další zprávy