Hribik pískal zadarmo. Sudí hrubě ovlivnil zápas a z odměny nedostane ani korunu

ČTK Sport ČTK, Sport
28. 3. 2019 14:52
Hokejový rozhodčí Jan Hribik byl potrestaný za hrubou chybu ve čtvrtém zápase čtvrtfinále play off extraligy mezi Vítkovicemi a Třincem. Zkušený arbitr, který se letos představí na mistrovství světa, ve 48. minutě pondělního zápasu chybně vyloučil domácího Patrika Zdráhala. Oceláři v následující přesilové hře pět na tři zvýšili na 4:2 a definitivně zlomili odpor soupeře.
Jan Hribik
Jan Hribik | Foto: Milan Kammermayer

"Vzhledem k tomu, že se jedná o závažné pochybení s vlivem na konečný výsledek, byl rozhodčí Jan Hribik potrestán finanční sankcí ve výši odměny za utkání," tlumočil tiskový mluvčí hokejového svazu Zdeněk Zikmund rozhodnutí komise rozhodčích. Třinec nakonec zápas vyhrál 5:2, celou sérii 4:0 a postoupil do semifinále.

Výkon Hribika bezprostředně po utkání kritizoval šéf klubu Aleš Pavlík, který sudího osočil, že je zkorumpovaný a domácí tým poškodil úmyslně. Vítkovice za to od disciplinární komise dostaly pokutu v souhrnné výši 80.000 korun za poškození dobrého jména soutěže a porušení zákazu vstupu do kabiny rozhodčích. Pavlík se s odstupem za své chování omluvil.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy