Kladno doma poprvé vyhrálo, Litvínov dál udivuje. Šlágr kola ovládly Pardubice

20. 10. 2023 20:18
Hokejisté Litvínova porazili v 12. kole extraligy Vítkovice 6:3, připsali si jedenáctou výhru za sebou a opět tak posunuli klubový rekord.
Hokejisté Litvínova
Hokejisté Litvínova | Foto: Vladislav Kollert / HC Verva Litvínov

Litvínovští o svém vítězství rozhodli čtyřmi góly ve druhé polovině druhé třetiny, dvakrát se mezi střelce zapsal David Kaše. Vítkovice na severu Čech nedokázaly navázat na čtyři výhry, dvě z nich si ale připsaly v Lize mistrů. K úspěchu jim nepomohly ani dva góly Dominika Lakatoše.

Pardubice porazily Třinec 4:3 v prodloužení. Dynamo v duelu lídra a hlavního favorita soutěže s úřadujícím mistrem promarnilo vedení 3:1 po dvou třetinách, ale v čase 63:31 rozhodl Patrik Poulíček. Východočeši tak zvítězili popáté za sebou a uhájili první místo v tabulce, kterou vedou o skóre před Litvínovem. Třemi body za gól a dvě asistence se pod úspěch domácích podepsal nejlepší extraligový střelec Lukáš Radil.

Kladno zdolalo České Budějovice 3:2 v prodloužení a na pátý pokus poprvé v sezoně doma vyhrálo. Rozhodl o tom v čase 63:04 z trestného střílení kanadský útočník Deven Sideroff. Rytíři popáté za sebou bodovali, potřetí z toho vyhráli, ale přesto klesli na poslední místo o skóre za Mladou Boleslav. Motor prohrál popáté v řadě a čtyřikrát z toho to bylo v nastavení.

Plzeň porazila Hradec Králové 3:2 a zvítězila tak potřetí z posledních čtyř zápasů. Hosté za stejnou dobu potřetí prohráli. V urputném utkání domácí v každé z třetin jednou skórovali a hosté se přes střeleckou převahu gólově prosadili až ve třetí části. Vítěznou trefu zaznamenal Adrián Holešinský, jenž ve 49. minutě zvyšoval na 3:1. Celkem 44 úspěšných zásahů si připsal domácí brankář Samuel Hlavaj.

Brno otočilo zápas s Libercem a zvítězilo 5:2, i když po osmi minutách prohrávalo po gólech Jaroslava Vlacha 0:2. Hattrickem přispěl k výhře Steve Moses. Kometa poskočila na sedmé místo tabulky o bod za čtvrtý Třinec, který hostí v neděli. Liberec prohrál druhé z posledních šesti utkání a je devátý.

Mladá Boleslav zdolala Olomouc na jejím ledě 3:2. Radovala se tak po šesti zápasech bez bodového zisku. Středočeši třikrát využili početní převahu, rozhodující gól vstřelil ve 48. minutě finský útočník Juhamatti Aaltonen. Hanáci prohráli počtvrté v řadě a podruhé za sebou v základní hrací době.

Aktualizujeme.

12. kolo hokejové extraligy:

HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Ridera 6:3 (2:2, 4:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. O. Kaše, 14. Koblasa (Abdul, Baránek), 31. M. Sukeľ (A. Kudrna), 32. D. Kaše (O. Kaše, Hlava), 33. D. Kaše (Baránek), 36. Kirk (Válek) - 2. Lakatoš (Raskob), 20. Krieger (M. Kalus), 42. Lakatoš . Rozhodčí: Kika, Květoň - Ondráček, Thuma. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. Diváci: 5025.

Litvínov: Zajíček - Demel, Zile, Jaks, Baránek, D. Zeman, Czuczman, Šalda - Koblasa, M. Sukeľ, A. Kudrna - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Válek - Havelka, Gut, Jurčík. Trenér: Mlejnek.

Vítkovice: Klimeš (33. Machovský) - Grman, Percy, Raskob, Mikuš, Prčík, Gewiese - Mueller, Krieger, Roberts Bukarts - Lakatoš, Chlán, P. Zdráhal - M. Kalus, Claireaux, Kotala - Krejsa, Dej, Fridrich - Lednický. Trenér: Holaň.

HC Škoda Plzeň - Mountfield Hradec Králové 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 15. Rekonen (M. Indrák, Zámorský), 29. Malák (Holešinský, Söderlund), 49. Holešinský (Söderlund) - 46. Okuliar (Miškář, Blain), 59. T. Pavelka (Blain, Jergl). Rozhodčí: Šír, Cabák - Brejcha, Zíka. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:2. Diváci: 4534.

Plzeň: Hlavaj - Zámorský, Malák, Dujsík, Laakso, A. Jiříček, Kvasnička, Piskáček - Holešinský, Mertl, Söderlund - Matýs, Lev, Schleiss - Rekonen, M. Indrák, Pour - P. Straka, Jansa, K. Hrabík. Trenér: Kořínek.

Hradec Králové: P. Bartošák - Blain, Jank, F. Pavlík, Kalina, Freibergs, T. Pavelka, P. Marcel - Eberle, Miškář, R. Pavlík - Jergl, Tamáši, Jasper - Okuliar, Lalancette, Perret - Šťastný, Pilař, Zachar. Trenér: T. Martinec.

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 30. J. Knotek (J. Káňa, Navrátil), 35. J. Káňa (Ondrušek, Orsava) - 26. Lantoši (Pyrochta), 27. Osburn (O. Roman), 48. J. Aaltonen (Osburn, Lantoši). Rozhodčí: Jaroš, Ondráček - Axman, Lederer. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:3. Diváci: 4275.

Olomouc: J. Sedláček - Řezníček, Ondrušek, A. Rutar, Sirota, Rašner, Švrček, L. Mareš - Bambula, J. Knotek, Navrátil - P. Musil, Macuh, Klimek - Orsava, Nahodil, J. Káňa - Menšík, Anděl, Kunc. Trenér: J. Tomajko.

Mladá Boleslav: F. Novotný - Pláněk, Pyrochta, Osburn, Jánošík, R. Jeřábek, Bernad - Rohdin, Järvinen, J. Aaltonen - Lantoši, Suchý, Skalický - Gardoň, O. Roman, Malát - J. Stránský, Závora, Dvořáček. Trenér: Kalous.

Rytíři Kladno - Banes Motor České Budějovice 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Smoleňák (Veber, Melka), 29. O. Bláha (Pytlík, T. Hejda), 64. Sideroff z trestného střílení - 32. Ordoš (Kondelík, Štencel), 50. Harris (Pýcha, Kondelík). Rozhodčí: Sýkora, Šindel - J. Svoboda, Hynek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3274.

Kladno: Brízgala - T. Hejda, Dotchin, Ticháček, Martenet, Slováček, Veber - Jarůšek, Klepiš, Tralmaks - Kusý, Frolík, Sideroff - O. Bláha, Pytlík, Strnad - Smoleňák, Melka, M. Procházka. Trenér: O. Vejvoda ml.

České Budějovice: Hrachovina - M. Doudera, Gulaši, Hovorka, Pýcha, Vráblík, Štencel, Štich - Kubík, Harris, Ordoš - Gulaš, Kondelík, M. Beránek - F. Přikryl, M. Hanzl, D. Simon - Valský, Vopelka, Chlubna. Trenér: Čihák.

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 5:2 (0:2, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 29. Moses (Ščotka, Flek), 38. Moses (Ščotka, Flek), 45. Kučeřík (A. Zbořil, Marcinko), 58. Moses (A.Zbořil) , 59. A. Zbořil (Marcinko) - 7. J. Vlach (Budík), 8. J. Vlach (Filippi). Rozhodčí: Hribik, Pilný - Hnát, Lhotský. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 6433.

Brno: D. Furch - L. Kaňák, Ščotka, Holland, Kučeřík, Gazda, Ďaloga - Moses, Cingeľ, Okál - A. Zbořil, Marcinko, Kohout - Flek, Holík, Zaťovič - Boltvan, Vincour, Jenyš - Horváth. Trenér: Modrý.

Liberec: D. Král - Melancon, M. Ivan, Knot, T. Galvas, Budík, J. Dvořák, Derner - Faško-Rudáš, Filippi, J. Vlach - Flynn, A. Najman, Rychlovský - Hawryluk, Bulíř, J. Pérez - Kelly Klíma, J. Šír, Pekař. Trenér: Pešán.

HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 4:3 v prodl. (2:0, 1:1, 0:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Radil (R. Kousal, T. Zohorna), 15. Vála (R. Kousal, Radil), 28. Čerešňák (Radil), 64. Poulíček (Radil) - 21. M. Růžička (Polášek), 43. Pánik (M. Růžička), 44. Kurovský (Smith, L. Hudáček). Rozhodčí: Jeřábek, Pražák - Klouček, Bohuněk. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 9982.

Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hrádek, Vála - Hyka, L. Sedlák, M. Kaut - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Pochobradský, Cienciala, Říčka - Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Varaďa.

Třinec: Kacetl - Marinčin, Smith, J. Jeřábek, Polášek, Marian Adámek, Nedomlel, Kundrátek - M. Růžička, D. Voženílek, Pánik - Walega, L. Hudáček, A. Nestrašil - Hrehorčák, P. Vrána, Miloš Roman - Kurovský, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

1. Pardubice 12 9 1 2 0 47:24 31
2. Litvínov 12 9 2 0 1 49:31 31
3. Sparta Praha 12 6 2 0 4 37:28 22
4. Třinec 11 4 2 2 3 33:31 18
5. České Budějovice 12 4 1 4 3 26:30 18
6. Karlovy Vary 11 5 1 0 5 32:27 17