Doprá zpráva pro Zlín! Kapitán Čajánek by měl pokračovat

ČTK Sport ČTK, Sport
13. 5. 2013 21:45
Kapitán Petr Čajánek zatím nepodepsal novou smlouvu, ale měl by v týmu pokračovat.
Petr Čajánek s trofejí pro vícemistra extraligy. Na titul zatím čeká, ve finále totiž hned čtyřikrát prohrál.
Petr Čajánek s trofejí pro vícemistra extraligy. Na titul zatím čeká, ve finále totiž hned čtyřikrát prohrál. | Foto: Lukáš Drštička

Zlín - Bez čtyř hráčů dosavadního kádru zahájili po dovolené letní přípravu zlínští hokejisté.

V týmu poražených finalistů extraligy a vítěze Prezidentského poháru chybí obránce Martin Hamrlík, který zanechal aktivní činnosti, další zadák Tomáš Linhart zamířil do Třince.

Čajánek chtěl smlouvu od 1. června

Kapitán Petr Čajánek zatím nepodepsal novou smlouvu, ale měl by v týmu pokračovat. Další útočník Jakub Šlahař nedostal od vedení nabídku na prodloužení kontraktu.

S Čajánkem se prý zástupci zlínského celku předběžně domluvili a zbývá dořešit formality.

"Bavili jsme se s ním a v globále jsme dohodnutí. Na vlastní žádost chtěl, aby smlouva byla až od 1. června, a pravděpodobně opět na jednu sezonu," cituje trenéra Rostislava Vlacha server Deník.cz.

"Věřil jsem, že 'Čája' bude pokračovat. V jeho případě je to otázka motivace a chutě do hokeje," dodal kouč.

Sedláček je také zatím bez smlouvy

Novou smlouvu zatím neuzavřel ani brankář Jakub Sedláček, který se ale zapojil do přípravy.

"Myslím si, že rozhodnutí o mé další hokejové budoucnosti by mělo padnout do týdne. Všechno řeší můj agent. Láká mě zahraničí, nabídka by mi však musela zaručovat další hokejový růst," uvedl gólman.

"Sedláčkovi jsme nabídli vylepšenou dvouletou smlouvu. Záleží jen na něm. Dlouho si ale na jeho vyjádření nemůžeme dovolit čekat," poznamenal Vlach, který přivítal na srazu 30 hokejistů včetně osmi juniorů. Do prvního společného tréninku se ale zapojilo pouze 25 hráčů.

Obránce Petr Zámorský je po operaci ramena a zřejmě začne trénovat s týmem až na soustředění v Turecku.

Stejný zákrok podstoupil i Antonín Honejsek, jenž už začal s rehabilitací. Po operaci kolena je útočník Pavel Kubiš, problémy s třísly má Radim Tesařík a útočník Ondřej Veselý si při fotbale poranil nohu.

Na soustředění pojedou do Turecka

Kouč Vlach musel při zahajovacím tréninku změnit místo přípravy.

Původně hokejisté plánovali vyrazit po srazu na zlínském zimním stadionu na fotbalové hřiště v Mladcové, tam byl ale po vytrvalém víkendovém dešti trávník hodně podmáčený. Proto dostala přednost tělocvična v Želechovicích.

"Plánujeme kromě fotbalu, tělocvičny, posilovny, cyklistiky, tenisu, plavání a spinningu také zařazení nových prvků," poznamenal Vlach, který pro své svěřence připravil už na pátek náročnou cyklistickou vyjížďku na kopcovité trati v okolí Zlína.

Osmitýdenní letní přípravu zpestří hráčům od 7. do 15. června soustředění u moře v Turecku. Příprava na suchu potrvá až do 4. července, na led hokejisté Zlína vyjedou po dovolené v pondělí 29. července.

Před startem nového soutěžního ročníku sehraje Zlín 11 přípravných zápasů včetně turnaje v Trenčíně.

Úvodní příprava na domácím ledě je na programu 8. srpna proti Skalici, generálkou na extraligu bude 5. září duel v Brumově-Bylnici s Trenčínem. Extraligu začne Zlín v pátek 13. září v Litvínově, domácí premiéra mužstvo čeká v neděli 15. září s Kladnem.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy