21. 4. 2011 7:49
Neuvirth vychytal Washingtonu třetí výhru nad Rangers
Detroit včetně Hudlera míří za obhajobou Stanley Cupu
Detroit včetně Hudlera míří za obhajobou Stanley Cupu | Foto: Reuters

Phoenix - Prvního postupujícího zná letošní ročník play off zámořské NHL. Stal se jím vítěz Stanley Cupu z roku 2008 Detroit Red Wings, který po čtvrteční výhře 6:3 hladce přešel přes "Kojoty" z Phoenixu po výsledku 4:0 na zápasy.

Přes stejného soupeře přitom Rudá křídla postoupila již loni, tehdy ale až po napínavé bitvě na sedm utkání.

Díky vyřazení Phoenixu se také značně rozšířily možnosti trenéra Aloise Hadamczika co se týče možných posil kádru pro blížící se šampionát na Slovensku. V barvách arizonského týmu totiž nastupovali beci Rostislav Klesla a Michal Rozsíval, a také útočníci Radim Vrbata s Martinem Hanzalem.

Frolík třemi body zamezil vyřazení obhájce Stanley Cupu
Krejčí přispěl brankou k výhře, Plekancův gól nestačil

Krok od postupu je Washington Capitals, který ve čtvrtek dokázal vyhrát na ledě New Yorku Rangers. Šestatřiceti zákroky se na vítězství Capitals 4:3 v prodloužení podílel český brankář Michal Neuvirth. Rozhodující branku zápasu vstřelil ve druhém prodloužení Jason Chimera.

Jedno vítězství od konferenčního semifinále je také Pittsburgh Penguins, který rovněž rozhodl až ve druhém prodloužení a po výsledku 4:3 vede 3:1 na zápasy nad Tampou Bay.

V základní hrací době se na remíze podíleli jednou asistencí i čeští beci Pavel Kubina a Zbyněk Michálek, v prodloužení pak rozhodnutí přinesl "Tučňák" James Neal.

Zbylé dvě série se po čtvrtečních zápasech srovnaly.

Buffalo totiž dokázalo po druhém shutoutu Ryana Millera v sérii porazit Philadelphii 1:0 a Anaheim díky třem bodům kanonýra Coreyho Perryho přejel Nashville Martina Erata 6:3.

Právě Erat se přitom ve druhé třetině tohoto zápasu stal terčem nevybíravého zákroku Jarka Ruutua, který jej sestřelil několik sekund po odehrání puku. Erat se po tvrdém úderu na hlavu několik minut sbíral z ledu a zápas nedohrál.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 4. zápasy:

NY Rangers - Washington 3:4 ve druhém prodl. (0:0, 3:0, 0:3 - 0:0, 0:1)

Branky: 26. Anisimov, 34. Gáborík, 34. Dubinsky - 44. a 53. Johansson, 43. Sjomin, 93. Chimera. Střely na branku: 39:53. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celé utkání, inkasoval tři branky z 39 střel a úspěšnost zásahů měl 92,31 procent. Diváci: 18.200. Stav série: 1:3.

Tampa Bay - Pittsburgh 2:3 ve druhém prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Branky: 38. St. Louis, 57. Bergenheim (Kubina) - 9. Kennedy (Z. Michálek), 23. Asham, 84. Neal. Střely na branku: 31:53. Diváci: 20.326. Stav série: 1:3.

Buffalo - Philadelphia 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka: 10. Pominville. Střely na branku: 29:32. Diváci: 18.690. Stav série: 2:2.

Západní konference - 4. zápasy:

Nashville - Anaheim 3:6 (1:2, 2:1, 0:3)

Branky: 6. Hörnqvist, 26. J. Ward, 35. Halischuk - 5. Fowler, 6. S. Koivu, 32. Selänne, 42. Perry, 45. Getzlaf, 47. McMillan. Střely na branku: 22:38. Diváci: 17.113. Stav série: 2:2.

Phoenix - Detroit 3:6 (2:2, 1:1, 0:3)

Branky: 6. Pyatt, 10. Doan, 22. Hanzal (Vrbata) - 19. a 60. Eaves, 4. Holmström, 25. Kronwall (Hudler), 54. Cleary, 56. Bertuzzi. Střely na branku: 27:40. Diváci: 17.314. Konečný stav série: 0:4.