rav
30. 10. 2007 20:59
Hokejová extraliga: Slavia - Sparta 5:1
Hráči Slavie Praha porazili HC Slovan Ústecké lvy 6:0.
Hráči Slavie Praha porazili HC Slovan Ústecké lvy 6:0. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Hokejové derby pražských rivalů Slavie a Sparty skončilo jasným vítězstvím slávistů 5:1.

V dohrávce 17. kola v Sazka Areně domácí definitivně udeřili v úvodu třetí třetiny, když sparťanského gólmana Tomáše Dubu dokonce přinutili střídat. Slavia se ziskem tří bodu vrátila na čelo extraligové tabulky.

Jako první zazlobili hosté. Černošek vystřelil od modré, Svoboda vyrazil vyrážečkou před sebe a k dorážce se dostal Dragoun. Ležícího gólmana Slavie však nepřekonal.

Po několika šancích na obou stranách se v přesilovce radovali slávisté. Dva domácí hráči clonili před Dubovou brankou. Drtina pálil od modré a Josef Beránek nadvakrát zblízka překonal sparťanského gólmana.

Sparta dostala záhy šanci hrát dvě minuty pět na tři. Sup nešťastně zasáhl Hanzlíka hokejkou do obličeje a dostal trest 2+2 minuty. Zároveň byl vyloučen další slávista Hlavačka za podražení.

Slávistický mladík Červenka zářil

Sparta však z dvojnásobné přesilovky i přes šance gól nevytěžila. Radovat se její hráči mohli až ve 22. minutě. Tibor Melichárek projel celé kluziště, dostal se k zakončení a radoval se z branky.

Moravskou přestřelku vyhrály Vítkovice - čtěte ZDE

Na potvrzení gólu se chvíli čekalo, protože hlavní sudí Minář musel nejprve vše zkonzultovat s videorozhodčím.

Vedení na stranu červenobílých vrátil po pouhých deseti vteřinách hry v početní převaze Roman Červenka. Žižka střílel od modré, ale 21letý útočník si puk před Dubou stáhnul, elegantně se otočil kolem hostujícího gólmana a kotouč zasunul do prázdné brány.

Po polovině zápasu se po inkasovaném trestu sparťan Štrba vztekal tak, že obratem dostal ještě "desítku". Následnou přesilovku domácí opět velmi rychle - tentokrát po 24 vteřinách - využili.

Po Červenkově přiťuknutí nechytatelně vypálil do horního rohu brány osvědčený střelec od modré Petr Kadlec.

Do konce třetiny slávisté kontrolovali hru a hosté spíš mysleli na přestávku a zkonsolidování sil na pokus o zvrat utkání.

Veškeré snažení Sparty však vzalo záhy za své. Během padesáti vteřin brankář Duba dvakrát inkasoval a šel na střídačku.

První úder přišel po slávistické  kombinaci v útočném pásmu. Po Ratajově bombě vypadl kotouč Dubovi z lapačky a Sup pohodlně dorazil.

Závěr ve znamení šarvátek

Po chvíli domácím hokejistům vyšlo přečíslení. Na osamoceného beka ujížděl Bednář, který přesně načasoval přihrávku na hvězdu večera Červinku. Tomu pak už jen stačilo trefit branku.

Dubovo místo zaujal náhradní gólman Martin Štefl. I on si připsal několik zákroků, ale ani na jedné straně už branka nepadla a na stavu 5:1 pro Slavii se nic nezměnilo.

Závěr zápasu se hrál v napjaté atmosféře, která gradovala hromadnou bitkou. Hlavní roli v ní měli Radek Duda a na druhé straně Petr a Jaroslav Nedvědovi. Vyloučení do konce zápasu nakonec byli ale Vašíček a Jefojevs. Stejně byl sudími oceněn i následující střet Bednáře a Hanzlíka.