Chomutov zničil v první hokejové lize Třebíč osmi góly

ip
7. 11. 2007 20:16
Ve středu bylo na programu 19. kolo první hokejové ligy

Chomutov - Aktuálně druhý nejlepší celek 1. hokejové ligy, tým Chomutova, zvítězil na svém ledě v utkání 19. kola nad Třebíčí vysoko 8:1. O výsledku utkání rozhodla již první třetina, kdy si Severočeši vypracovali čtyřbrankový náskok.

Domácí se dostali do vedení už po 25 vteřinách přesnou střelou od modré čáry rozradostnil fanoušky Josef Révay. Ani na další branky pak nemuseli diváci dlouho čekat. Nejprve v osmé minutě náskok zdvojnásobil prudkou střelou Mikšovic a hned o čtyři minuty později zvýšil na rozdíl tří branek Charousek, proti jehož forhendovému blafáku byl brankář Luňák bezmocný.

Sám Luňák po tomto gólu opustil branku a jeho místo zaujal Michal Nedvídek. Ovšem ani nový brankář nedokázal na dlouho zastavit kanonádu domácích. Po čtyřech minutách v bráně inkasoval po akci Kostourka a zakončení Jíry i on.

Ve druhé třetině tlak domácích nepolevil a střídající brankář Nedvídek dále čelil jedné střele za druhou. Ve 32. minutě pak Révay nejprve trefil břevno a jeho následný druhý pokus skvěle lapil právě třebíčský gólman. Ten do konce druhé třetiny svou svatyni ubránil i proti šancím Kostourka, Miškovce a Jíry.

Ve třetí části už ale nebyl schopen čelit dalším chomutovským útokům a v rychlém sledu ho později překonali Ťupa, Mikšovic a Kolda. Hosté pak sice vstřelili čestnou branku, ovšem poslední slovo měli nakonec přeci jen domácí. Milan Kostourek stanovil minutu před koncem závěrečný stav na 8:1.

Chomutov tak má po středečním kole 48 bodů. Třebíč zůstává na 27 bodech.

Nezaváhala ani Mladá Boleslav

Ani Mladá Boleslav ve středečním zápase nezaváhala. Dosavadní lídr soutěže porazil na domácím hřišti ostravskou Sarezu 5:2. Středočeši však museli v průběhu utkání dotahovat dvoubrankovou ztrátu.

Vedoucí celek soutěže vstoupil do utkání aktivně a od prvních minut se snažil dostat do vedení. V 5. minutě byl ve velké šanci domácí Mikulík ovšem ostravský brankář Masný ho vychytal. Nečekaně tak brzy udeřilo na druhé straně. Po střele Červenky si srazil kotouč do branky boleslavský obránce Hadlovský a hosté vedli. Domácí ihned vrhli za vyrovnáním, jenže ještě před koncem první části inkasovali podruhé. Střelou od modré čáry se prosadil Ovšák.

Ve druhé třetině se však favorit dočkal velkého obratu. Po několika závarech před Masného brankou nejprve snížil po dorážce Jakub Rumpel. Nápor boleslavských po vstřelené brance se poté ještě zvýšil a domácí z tlaku stihli před koncem třetiny zápas otočit. Nejprve ve 37. minutě vyrovnal Handlovský a o minutu později strhl vedení střelou mezi betony Richard Král. Podrobené hosty ještě srazil 11 vteřin před koncem druhé části Mikulík, který zvýšil na 4:2.

Ve třetím dějství pak už domácí hru kontrolovali a ve 47. minutě stanovil Jakub Rumpel svou druhou brankou v zápase konečný výsledek na 5:2

KLH Chomutov - SK Horácká Slavia Třebíč 8:1 (4:0, 0:0, 4:1)
1. Révay (Šíp), 8. Mikšovic (Kolda), 12. Charousek (Hašek), 16. Jíra (Kostourek, Malinský), 44. Ťupa (Charousek), 48. Mikšovic (Kolda), 51. Kolda (Mikšovic), 60. Kostourek (Bombic) - 56. Zahradník
Chomutov: Horčička (Podolka) - Březina, Ťupa, Bombic, Trefný, Kolda, Révay, Chatrnúch, Malinský - Charousek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Heinisch - Jeslínek, Mikšovic, Hašek - Tauš, Freiberg, Havlůj
Třebíč: Luňák (Nedvídek) - Hrbáček, Sláma L., Sláma B., Budlička, Kolafa, Pálka, Kaláb - Čech, Dolníček, Nahodil - Matušík, Zahradník, Kubica - Přibyl, Oliverius, Látal - Burián V., Bula, Burián J.
Zápas jsme sledovali minutu po minutě ON-LINE ZDE

SK HC Most - Hokej Šumperk 2003 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
37. Sýkora (Szakál), 58. Prošek (Rindoš), 60. Míka (Szakál) - 4. Piluša
Most: Chábera (Fiala) - Martínek, Prošek, Szakál, Suchánek, Charousek, Plaček, Pojkar - Kudrna,Urban, Bahenský, Plachý, Sýkora, Metlička, Buďa, Míka, Kašťák, Trávníček, Rindoš, Zaťovič,Kováč
Šumperk: Hylák ( Tihlář) -Špelda, Galvas, Sloboda, Ondráček, Kloz, Pala, Hajas, Kaltenböck - Antonovič, Meluzín, Bařica, Kovář, Ambruz, Piluša, Obdržálek, Ohnutek, Lazorišák, Stejskal, Matějka, Brunec

HC Berounští Medvědi - HC Havířov Panthers 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
7. Dobrovolný (Braniš, Tvrzník), 18. Křesťan (Straka, Tvrzník), 50. Podlešák (Besser), 55. Podlešák (Šinágl, Besser)
Beroun: Kameš, (Novák) - Dresler, Dobrovolný, Kameš Vl., Jelínek, Wagenhoffer, Braniš, Novotný, Privoznik - Jankových, Slížek, Vlček - Besser, Šinágl, Podlešák - Tvrzník, Křesťan, Straka - Kupec, Heřman, Pavel
Havířov: Valent, (Novotný) - Staněk, Prokop, Lašek, Huhto, Peštuka, Klimeš, Novák - Zdeněk, Zdráhal, Mikšan -Bokroš, Škoda, Seman - Daneček, Velecký, Rozum - Giesel, Maruna, Haas

HC Vrchlabí - HK Jestřábi Prostějov 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
26. Bendík (Chaloupka), 36. Vantuch (Tvrdek) - 2. Šebek (Procházka), 45. Mikšovský (Korčák), 51. Piecha
Vrchlabí: Falta, Ševčík - Rýgl, Vála, Vyskočil, Holub, Bendík, Chalopka, Rapač, Nevyhoštěný, Tvrdek, Pajič, Brynecký, Přeučil, Kříž, Jech, Hořčička, Bárta, Gendel, Vantuch, Dušek, Špaček
Prostějov: Štúrala, Švach - Procházka, Bartoň, Vomela, Kumstát, Švárný, Kotásek, Piecha, Nakládal, Opatovský, Čech, Vymazal, Korčák, Bartošek, Šebek, Mikšovský, Šúrek

SK Kadaň - HC Kometa Group 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
15. Vrtek (Kadlec, Chyba), 32. Polanský (Fink)- 23. Appel (Morava, Černý)
Kadaň: Hanuljak - Spitzer, Poživil, Hlubuček, Brňák, Pospíš, Vaněček, Kocek, Hlavatý, Polanský, Fink, Jan Bauer, Jakub Bauer, Ferfler, Duba, Hlusička, Veverka, Kajer, Kadlec, Vrtek, Chyba.
Kometa:

HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Olomouc 4:3 sn (1:1, 1:2, 1:0)
16. Varga, 29. Hodek (Pavlík), 49. Dušátko (Borovanský), Rozh. nájezd Borovanský - 16. Zbořil (Meidl, Čuřík), 23. Meidl (Čuřík), 36. Bouz (Ministr)
Havl.Brod: Suchan (Neruda) - Vyhlídal, Jelínek, Šulc, Pavlík, Borůvka, Procházka, Kadlec, Soldán - Hodek, Čermák, Borovanský - Endál, Dušátko, Varga - Třetina, Čermák, Němec - Stromko, Malát, Ondráček - Holec
Olomouc: Sedlář (Žigardy) - Kotlan, Procházka, Ondrušek, Kříž, Vyrůbalík, Janáček, Zapletal, Bartoň - Janečka, Ministr, Smejkal, Bouz, Brančík, Meidl, Zbořil, Sršeň, Čuřík, Bordowski, Žajga, Knebl.

HC VCES Hradec Králové - HC Dukla Jihlava 9:2 (3:1, 3:0, 3:1)
1. Roubík (Fořt), 5. Koudelka (Vondráček), 11. Sakrajda (Koudelka, Hendrich), 22. Sakrajda (Hendrich, Vondráček), 38.  Hendrich (Haluza), 40. Koudelka (Roubík), 44. Fořt (Táborský), 49. Koudelka (Sakrajda, Vondráček), 57. Fořt (Karlíček) - 18. Rytnauer (Bakus, Čachotský), 55. Bakus (Kašpar)
Hradec Králové: Koutský (Adamec) - Táborský, Lesák, Kolář, Hendrich, Pazdera, Karlíček, Pavlů, Seidl - Fořt, Roubík, Kadlec - Sakrajda, Koudelka, Vondráček - Haluza, Domin, Suchý - Šeda, Rákos, Volráb
Jihlava: Zgraggen (Vajner) - Míka, Staněk, Kuchyňa, Klíma, Martinka, Štrach, Kašpar, Balčík - Rytnauer, Bakus, Čachotský - Říha, Hradecký, Kubát - Nekvasil, Hanzal, Krupka - Ježek, Sup, Holuša

BK Mladá Boleslav - HC Sareza Ostrava 5:2 (0:2, 4:0, 1:0)
27. Rumpel (Král, Jindra), 37. Handlovský (Gajovský, Rz), 38. Král (Macháček), 40. Mikulík (Sedlák, Ivan), 47. Rumpel (Lukáč) - 8. Červenka (Najdek, Ovšák),18. Ovšák (Rimmel, Najdek)
Mladá Boleslav: Šindelář (Růžička) - Bauer, Drábek, Jindra, Lukáč, Macháček, Mazanec, D.Mocek - Nouza, Král, Gombár, Sedlák, Ivan, Mikulík, Eiselt, Rod, Rumpel, Mertl, Gajovský, Handlovský, Beck
Ostrava: Masný (Gleich) - Ovšák, Vnenk, Rimmel, Palík, Tesařík, Vajda, Holík, Suchý - Šebesta, Boháč, Hubáček, Gelačák, Najdek, Červenka, Pavelek, Sochorek, Sikora, Svačina, Novák, Glas