Český den v NHL. Jágr, Lang i Michálek dali dva góly

27. 12. 2007 9:43
Jiří Hudler zaznamenal branku a přihrávku
Jaromír Jágr se trefil až po deseti zápasech.
Jaromír Jágr se trefil až po deseti zápasech. | Foto: Reuters

New York -  Zkušený český útočník Jaromír Jágr si až po deseti zápasech znovu vyzkoušel, jaké je to dát gól.  Ve středečním utkání NHL doma proti Carolině se trefil hned dvakrát.

Po bezbrankové první třetině načal skóre  v čase 22:28. Jenže hned o dvě minuty později Carolina udeřila v oslabení a bylo vyrovnáno. Do šaten pak šli hosté s jednobrankovým vedením 2:1.

Třetí třetina však již plně patřila Jezdcům, kteří třemi brankami otočili vývoj střetnutí. Jaromír Jágr skóre otevíral i uzavíral. Deset minut před koncem střílel gól na konečných 4:2, opět mu přihrával Scott Gomez, jenž je momentálně  nejlépe placeným hráčem soutěže. Podobně, jako kdysi bývala slavná osmašedesátka.

"Vím, že to trvalo dlouho. Není to jednoduché pro mé sebevědomí. Když máte šance a nemůžete se dlouho trefit, děláte někdy věci, které byste nedělali, kdyby vám to šlapalo. Trefujete konstrukci branky nebo se stále snažíte o co nejlepší střelu. Konečně je to za mnou," oddechl si podle agentury AP Jaromír Jágr po úspěšném utkání.

Českým útočníkům se po vánočních svátcích dařilo. Dva góly vstřelil i útočník  Milan Michálek ze San Jose. Na hřišti Los Angeles nejprve zaznamenal v 10. minutě úvodní branku, ve 44. pak  zařídil vítěznou třetí trefu, jeho tým nakonec vyhrál 3:2.

Stejně se dařilo i forvardovi Robertu Langovi z Chicaga v domácím duelu proti Nashvillu. I on dal třetí gól svého týmu a také ten byl vítězný.

Chicago ve 49. minutě vedlo 3:1. V 54. minutě snížil na 3:2 nashvillský obránce Marek Židlický, Lang však hned o minutu a půl později  poslal domácí znovu do dvoubrankového vedení.

Tým Blackhawks nakonec porazil Predátory 5:2.

Jednou brankou a jednou asistencí se na ledě St. Louis prezentoval Jiří Hudler. Jeho Detroit deklasoval soupeře 5:0. Chris Osgood  vychytal svou 45. nulu kariéry.

Buffalo - Ottawa 3:5
NY Rangers - Carolina 4:2
Washington - Tampa Bay 3:2
Columbus - Atlanta 2:0
NY Islanders - Toronto 4:3 PP
Chicago - Nashville 5:2
St. Louis - Detroit 0:5
Dallas - Minnesota 8:3