Hašek zničil Gáboríka, Kubina a Kotalík rozhodli duel

zh
23. 12. 2007 9:35
Kubina dal gól v prodloužení, Kotalík proměnil nájezd
Haškovi prošla pouze jediná střela. Přesilovkový gól devět vteřin před druhou sirénou. | Foto: Reuters

St. Paul - Ve čtvrtek vstřelil slovenský útočník Marián Gáborík z Minnesoty pět gólů New Yorku Rangers. V sobotu si však doma nepřišel na Dominika Haška v brance Detroitu.

Gáborík si připsal pouze asistenci u jediného gólu, který český brankář Minnesotě povolil. Kim Johnsson ho překonal v přesilovce devět vteřin před druhou sirénou. Pouze však snížil na 3:1, utkání nakonec skončilo výhroü Rudých Křídel 4:1.

Útočník Jiří Hudler přihrával na vítěznou trefu, Hašek předvedl 18 úspěšných zákroků.

Kubina a Kaberle potrápili Vokouna

Divoký zápas Buffala ve Philadelphii dirigoval buffalský útočník Aleš Kotalík. Jeden gól vstřelil, na druhý přihrával Jaroslavu Špačkovi a v samostatných nájezdech byl jediný, kdo svůj pokus provedl úspěšně.

Šavle vyhrály nad Letci 6:5 po samostatných nájezdech.

Obránci Toronta Pavel Kubina a Tomáš Kaberle  pořádně potrápili Tomáše Vokouna v brance Floridy.

Kaberle přihrával na jediný gól hostí v normální hrací době, jenž padl již v čase 5:18.

Dvacet vteřin před koncem druhé třetiny vyrovnal Olli Jokinen a duel nakonec dospěl do prodloužení. V něm hned v čase 0:34 přesnou trefou překonal Vokouna Pavel Kubina po přihrávce Tomáše Kaberleho.

Kubina byl vyhlášen druhou, Vokoun třetí hvězdou zápasu.

Phoenix podlehl doma Vancouveru, jenž má v tabulce o osm bodů více, až po samostatných nájezdech.

Akcie Gretzkyho Kojotů dlouho drželi nad vodou Češi. Obránce Zbyněk Michálek šest minut před koncem zápasu vyrovnal, Radim Vrbata proměnil nájezd a poslal Phoenix do vedení 1:0. Vancouver ale dvěma zdařilými pokusy rozhodl  o výhře 2:1 po samostatných nájezdech.

Boston - St. Louis 1:4
Ottawa - Chicago 3:4 PP
NY Islanders - Washington 3:2 PP
Philadephia - Buffalo 5:6 SN
Atlanta - Montreal 3:2 SN
Florida - Toronto 1:2 PP
Tampa Bay - Carolina 1:4
Nashville - Los Angeles 4:3