České gólmanské naděje se blýskly v přípravě na NHL

26. 9. 2008 10:30
Pavelec a Neuvith vychytali vítězství, chytal i Vokoun
Michal Neuvirth si zachytal i na světovém šampionátu dvacítek.
Michal Neuvirth si zachytal i na světovém šampionátu dvacítek. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - V přípravných zápasech na nadcházející ročník NHL si zachytali i tři čeští brankáři. A především mladíci Ondřej Pavelec s Michalem Neuvirthem předvedli vynikající výkony.

Pavelec odchytal v dresu Atlanty celý zápas na ledě Nashvillu a kryl 36 střel z celkových 38, čímž výrazně přispěl k vítězství Trashers v poměru 4:2.

Střelecky se prosadil centr Atlanty Grant Stevenson, který se trefil dvakrát a přidal i jednu asistenci, o další dva góly se postarali Junior Lessard a obránce Garner Exelby.

Oslavy Canadiens: Znak bude na 10 milionech dolarů
Nedvěd se rve o NHL. Zahraje si s Rangers v Praze?

Při vítězství Washingtonu nad Carolinou 5:2 se představil v brance domácích i Michal Neuvirth.

V první třetině, která Capitals vůbec nevyšla, pochytal český mladík třináct střel a hlavně díky jeho výkonu prohrávali domácí jen 0:2.

V prostřední části pak Neuvirth přidal ještě dalších jedenáct zásahů a další gól už nepustil, zatímco skóre srovnali Nylander s Ovečkinem.

Podívejte se: Rváči v NHL aneb trénují se i pěstní souboje

Do třetí třetiny pak výborně chytajícího Neuvirtha vystřídal Kanaďan Daren Machesney a Washington dokonal parádní obrat.

Nylander s Ovečkinem přidali každý ještě po jednom gólu  a když se trefil i syn slavného Raye Bourquea Chris, slavili Capitals výhru 5:2.

Letos poprvé se postavil do branky i Tomáš Vokoun a byl u porážky Floridy v duelu s Edmontonem v samostatných nájezdech. V těch uspěl z trojice českých útočníků v dresu Panterů jen Michael Frolík. První gól Floridy dal po přihrávce Rostislava Olesze Radek Dvořák.

Nashville - Atlanta 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

Branky: 19. Klein, 35. Jones - 7. a 59. Stevenson, 5. Exelby, 26. Lassard.

Detroit - Boston 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Branky: 5. Emmerton, 12. Lebda, 51. Zetterberg, 53. Stuart - 12. Reich, 40. St. Pierre, 52. Axelsson.

Washington - Carolina 5:2 (0:2, 2:0, 3:0)
Branky: 27. a 43. Nylander, 35. z trestného střílení a 53. Ovečkin, 47. Bourque - 5. LaCouture, 12. Bayda (F. Kaberle).

New York Rangers - Tampa Bay 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
Branky: 9. Fritsche, 28. Korpikoski - 12. Gratton (Vrbata), 43. Malone, 45. St. Louis, 60. Arťuchin.

Philadelphia - New York Islanders 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 15. Richards, 21. Knuble, 33. Carter, 55. Lupul.

Dallas - Colorado 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky: 9. Ribeiro, 40. Morrow - 11. Willsie, 21. Smyth, 46. Hensick, 60. Hendricks.