Češi vrátili Bělorusům porážku. Rozhodl Červenka

9. 4. 2011 17:43
Bělorusko - Česko 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Roman Červenka
Roman Červenka | Foto: Sport

Bobrujsk - Gól Romana Červenky necelou minutu a půl před koncem utkání zajistil českým hokejistům výhru v odvetném utkání Euro Hockey Challenge nad Běloruskem.

Češi v Bobrujsku porazili nepříjemného soupeře 3:2, když v průběhu utkání dvakrát vyrovnali nepříznivý stav.

Na úvodní gól Stasenka, který v 6. minutě potrestal faul obránce Martina Škouly a překonal gólmana Kováře, odpověděl rovněž v přesilové hře Škoula.

Hokejisté v přípravě prohráli na nájezdy s Běloruskem
Hadamczik: Hráči z NHL vs. KHL? Tenhle poměr neřeším

Hrálo se ve vyšším tempu, než v pátečním zápase, který Bělorusové vyhráli po samostatných nájezdech.

Ve druhé třetině Bělorusové Čechy překvapivě přestříleli a do vedení mohli jít ve 33. minutě, kdy měli k dispozici 67 sekund početní výhody pět proti třem. Střely od modré čáry ale pochytal Kovář a dlouhou přesilovku si Bělorusové sami pokazili vyloučením.

Vést pak mohli i Češi, Svobodův pokus ale bravurně vytěsnil brankář Šabanov.

Ve 44. minutě dostal Bělorusy do vedení Kitarov, bleskově však vyrovnal aktivní Petr Průcha, který tečoval střelu Mojžíše.

Jako klíčové se ukázalo vyloučení Antonova v 58. minutě. V přesilovce pak rozhodl Červenka rychlou střelou švihem. Power play Bělorusů už český tým ubránil.

Přípravný hokejový zápas v rámci Euro Hockey Challenge v Bobrujsku:

Bělorusko - Česká republika 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Stasenko (Stepanov, Kosťučenok), 44. Kitarov (Stas) - 15. Škoula (Červenka), 45. Průcha (Mojžíš), 59. Červenka. Rozhodčí: Sidorenko, Nalivajko - Děďulja, Goljak (všichni Běl.). Vyloučení: 5:9. Využití: 2:2.

Bělorusko: Šabanov - Kosťučenok, Korobov, Rjadinskij, Stasenko, Goroško, Antonov, Graborenko - Děmagin, Stas, Meleško - Ugarov, Kitarov, Stepanov - Pavlovič, Kovyršin, Michalev - Kulakov, Drozd, Jefimenko. Trenér: Eduard Zankovec.

Česká republika: Kovář - Ptáček, Sičák, Roth, Škoula, Nakládal, Mojžíš, Štich, Čáslava - Pospíšil, Koukal, Průcha - Kvapil, Červenka, Vondrka - Gulaš, T. Svoboda, R. Dlouhý - I. Rachůnek, Vampola, Vantuch. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.