spo
5. 10. 2007 7:00
New York Rangers - Florida Panthers 5:2
Chris Drury slaví svůj vítězný gól proti Floridě s Martinem Strakou.
Chris Drury slaví svůj vítězný gól proti Floridě s Martinem Strakou. | Foto: Reuters

New York - Hokejisté New York Rangers zdolali ve svém úvodním zápase v nové sezoně NHL Floridu Panthers 5:2. Pod výsledkem je výrazný český podpis.

Čeští střelci byli při chuti a ve floridské brance to odnesl debutant v novém dresu, Tomáš Vokoun.

Do listiny střelců se zapsal již po 37 vteřinách obránce Michal Rozsíval, druhou asistenci u jeho gólu zaznamenal Jaromír Jágr.

Ve druhé třetině se dostala do vedení 2:1 Florida. Petr Průcha však ve třetí části zajistil vyrovnání po přihrávce Marka Malíka.

Poté se trefovali již jen domácí. Nová posila Chris Drury střílel po kombinaci s Jágrem a Malíkem. Jágrova přihrávka byla natolik exkluzivní, že Drurymu zbývalo trefit prázdnou bránu.

"Byl jsem pouze v pravý čas na pravém místě," popsal svůj vítězný gól pro stránky nhl.com Drury.

Čtvrtý zásah přidal Callahan a poslední Martin Straka, opět po asistenci Malíka.

"OK, teď jsme zase na řadě my. To byla první věc, která mi bleskla hlavou," komentoval podle oficiálních stránek NHL obrat v zápase trenér Rangers Tom Renney.

Řádění Čechů ve službách New Yorku sledovali na floridské straně kromě brankáře Vokouna i útočníci Radek Dvořák a Rostislav Olesz, kteří zaznamenali po jedné asistenci.

Vítězství Tampy Bay nad New Jersey (3:1) potvrdil gólem do prázdné brány Václav Prospal. O dvě branky se postaral Lecavalier, u první po asistenci Filipa Kuby, u druhé po asistenci Prospala.

K jasné výhře Nashvillu nad Coloradem 4:0 přispěli asistencemi i Marek Židlický a Martin Erat.

Velké drama se odehrálo v utkání Phoenixu se St. Louis. Po přestřelce ve 48. minutě, kdy padly tři góly, zvítězil nakonec Phoenix 3:2.

San Jose díky vyrovnání Thorntona v poslední minutě sice odvrátilo v normální hrací době prohru, Edmontonu však přesto podlehlo, když rozhodující nájezd proměnil Stoll.

New York Rangers - Florida 5:2 (1:0, 0:2, 4:0)
1. Rozsíval (Jágr), 47. Průcha (Malík), 49. Drury (Jágr, Malík), 49. Callahan, 54. Straka (Malík) - 23. McLean (Dvořák), 30. Horton (Olesz).

Ottawa - Toronto 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 9. a 56. Alfredsson, 34. Heatley - 36. Sundin, 37. Stajan

Tampa Bay - New Jersey 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 30. a 57. Lecavalier (asistence u první Kuba, u druhé Prospal), 60. Prospal - 10. Gionta.

Nashville - Colorado 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
5. a 15. Arnott (u první Židlický), 22. Hamhuis (Erat), 45. Dumont.

Phoenix - St. Louis 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
33. Ballard (Vrbata), 48. York, 48. Winnik - 48. Tkachuk, 54. Boyes.

Minnesota - Chicago 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 25. Bouchard.

Edmonton - San Jose 3:2 (SN) (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0)
Branky: 42. Gilbert, 43. Brodziak, rozhodující nájezd Stoll - 41. Marleau, 60. J. Thornton.

Calgary - Philadelphia 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
47. a 53. Langkow - 4. a 59. Briere, 9. Knuble.