Češi skončili na Hlinkově memoriálu třetí, vyhráli Kanaďané

ČTK Sport ČTK, Sport
10. 8. 2013 19:45
V závěrečném zápase turnaje porazili Rusko 3:2, když vyrovnaný duel rozhodla branka Lukáše Vopelky 85 sekund před koncem normální hrací doby.
Čeští hokejisté rozhodli o výhře nad Ruskem gólem v 59. minutě.
Čeští hokejisté rozhodli o výhře nad Ruskem gólem v 59. minutě. | Foto: www.cslh.cz

Břeclav - Čeští hokejisté obsadili na Memoriálu Ivana Hlinky hráčů do 18 let třetí místo.

V závěrečném zápase turnaje porazili Rusko 3:2, když vyrovnaný duel rozhodla branka Lukáše Vopelky 85 sekund před koncem normální hrací doby.

Tradiční turnaj, který se hraje v Břeclavi a Piešťanech, ovládli pošesté za sebou hráči Kanady. Hlavní favorit porazil ve finále tým USA 4:0.

Češi rozhodli v závěru zápasu

Svěřenci trenéra Jakuba Petra v pátečním semifinále prohráli s Američany, když zámořští hráči duel rozhodli ve třetí části. Dnes Češi naopak v poslední dvacetiminutovce rozhodli o své výhře.

V rozmezí 80 sekund ve druhé části si vypracovali dvoubrankové vedení, které sborná dokázala smazat. Na trefu Vopelky v závěru již ale Rusové odpovědět nedokázali.

Výsledky:

Finále:

Kanada - USA 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky: 4. Dal Colle, 32. Hawryluk, 53. Ekblad, 55. Lemieux.

O 3. místo:

Česko - Rusko 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Branky: 30. Vrána, 31. Pastrňák, 59. Vopelka - 6. Vovčenko, 47. Nasybullin.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy