Osmnáctka na Hlinkově memoriálu postoupila do semifinále

ČTK ČTK
7. 8. 2013 23:56
Čeští hokejisté porazili ve svém závěrečném zápase v základní skupině Memoriálu Ivana Hlinky hráčů do 18 let reprezentaci Švédska 5:2 a zajistili si postup do semifinále. V něm se utkají s týmem USA.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto:

Břeclav - Čeští hokejisté porazili ve svém závěrečném zápase v základní skupině Memoriálu Ivana Hlinky hráčů do 18 let v Břeclavi reprezentaci Švédska 5:2 a zajistili si postup do semifinále. V něm se svěřenci trenéra Jakuba Petra v pátek utkají s týmem USA.

Českému týmu se vydařil vstup do zápasu. Domácí si dokázali postupně vypracovat tříbrankové vedení, Švédové ale ve třetí části dokázali snížit na 2:3. Češi však další drama nedovolili, v přesilovce zvýšil svým druhým gólem v zápase David Pastrňák a poslední slovo měl při power play Lukáš Vopelka.

V konečném pořadí skupiny A získala Kanada, Česká republika a Švýcarsko pět bodů a o tom, zda do semifinále postoupilo Česko, nebo Švýcarsko, nebylo dlouho jasno. Ředitel turnaje Radim Prusenovský potvrdil, že druhé místo obsadil díky lepšímu vzájemnému zápasu domácí tým.

Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let v Břeclavi a Piešťanech:

Skupina A (Břeclav):

ČR - Švédsko 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Branky: 16. a 57. Pastrňák, 21. Zbořil, 40. Švarc, 60. Vopelka - 52. Lindblom, 54. Nylander.

Kanada - Švýcarsko 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)

Pořadí: 1. Kanada 3 zápasy/5 bodů (skóre 11:7), 2. ČR 3/5 (9:9), 3. Švýcarsko 3/5 (9:10), 4. Švédsko 3/3 (7:11).

Skupina B (Piešťany):

Rusko - Finsko 7:3 (3:0, 0:3, 4:0)
Slovensko - USA 2:5 (0:4, 2:1, 0:0)

Pořadí: 1. USA 3/7 (11:7), 2. Rusko 3/6 (11:8), 3. Finsko 3/5 (11:10), 4. Slovensko 3/0 (4:12).

Další program turnaje:

Pátek 9. srpna:

O 7. místo: Švédsko - Slovensko.

O 5. místo: Švýcarsko - Finsko.

Semifinálové dvojice: Kanada - Rusko, USA - ČR.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

ÚOHS zakázal uzavřít smlouvu na metro D, prověří vypsání tendru

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zakázal pražskému dopravnímu podniku předběžným opatřením uzavřít smlouvu s vítězem veřejné zakázky na vybudování prvního úseku metra D z Pankráce na Olbrachtovu. Zákaz platí, než úřad posoudí, zda byla veřejná zakázka vypsána v souladu se zákonem. Na předběžné opatření upozornil server Seznam Zprávy, vydání následně potvrdila mluvčí úřadu Milena Marešová.

"Úřad vydal předběžné opatření včera (ve čtvrtek), dnes bylo doručeno účastníkům řízení. Správní řízení jsme zahájili na návrh společnosti Eurovia, která podala návrh na přezkoumání postupu zadavatele. Předběžné opatření zakazuje uzavřít smlouvu s vybraným dodavatelem do doby, než správní řízení skončí. V opačném případě by nebylo možné uložit nápravné opatření v případě, že úřad zjistí pochybení," uvedla Marešová.

Vedoucí odboru komunikace DPP Daniel Šabík řekl, že podnik si je situace vědom a rozhodnutí respektuje. Zakázku na výstavbu prvního úseku metra D z Pankráce na Olbrachtovu vyhlásil pražský dopravní podnik a její hodnota přesahuje deset miliard korun.

Další zprávy