Češi prohráli s Finskem, šance na prvenství však žije

28. 4. 2012 16:37
Hadamczikův tým ztratil zápas v prodloužení
Zápas Česko-Finsko opepřila bitka Čáslavy s Personenem
Zápas Česko-Finsko opepřila bitka Čáslavy s Personenem | Foto: Reuters

Brno - Čeští hokejisté v rámci Kajotbet Hockey Games prohráli s Finskem 2:3 v prodloužení a šance na to, že ovládnou nejen České hokejové hry, ale také celý ročník Euro Hockey Tour, se snížila.

Česká reprezentace se sice dostala v první třetině zásluhou Ondřeje Němce a Lukáše Kašpara do dvougólového vedení, ve druhé třetině však Finové vyrovnali díky gólů Lennarta Petrella a Mikka Mäenpääho.

A protože ve třetí třetině už gól nepadl, muselo rozhodnout prodloužení, v jehož třetí minutě se trefil Tuomas Kiiskinen.

Zápas jsme sledovali v online reportáži

Finové se tak s pěti body dostali do čela Českých her o bod před Čechy. V tabulce Eurou Hockey Tour vedou Češi o bod před Švédy.

Ve večerním zápase, který začíná v 18:30 se utkají Švédové s Rusy, kteří budou v neděli od 18 hodin závěrečným soupeřem českého týmu na turnaji.