VIDEO Červenka zazářil dvěma góly, Pavelec vychytal výhru

25. 3. 2013 6:19
Ondřej Pavelec přispěl 23 zákroky k výhře Winnipegu v Tampě 3:2.
Roman Červenka střílí jeden ze svých dvou gólů do sítě St. Louis | Video: youtube.com

Praha - Dvěma góly se blýskl Roman Červenka v zápase proti St. Louis. Český útočník tak výraznou měrou přispěl k výhře Calgary 3:2. Dvě trefy v jednom utkání se českému útočníkovi podařily v NHL vůbec poprvé.

Úvodní gól vstřelil sedmadvacetiletý hráč ve 12. minutě v přesilovce poté, co se díky Widemanovu pohotovému pasu rychle dostal za obranu Blues.

Při druhém zásahu v polovině zápasu zase využil špatné soupeřovy rozehrávky a vybídnutí od krajana Jiřího Hudlera, jenž si u gólu připsal asistenci.

Flames po brankách Červenky vedli 2:0, ale hosté i díky gólu Vladimíra Sobotky srovnali, a tak rozhodla až Iginlova trefa v 53. minutě.

Pavelec vychytal výhru

Stejným výsledkem zvítězil i Winnipeg nad Tampou. K výhře Jets pomohl 23 zákroky brankář Ondřej Pavelec.

V týmu z Floridy se tak zatím úspěšně neprojevila změna na trenérském postu, místo Guye Bouchera tým vedli Martin Raymond a Dan Lacroix.

Dvanáctou výhru v řadě zaznamenali hráči Pittsburghu, kteří tentokrát zdolali Philadelphii. K alespoň bodu pro Flyers za porážku 1:2 v prodloužení přispěl asistencí Jakub Voráček.

Výsledky NHL:

New York Islanders - Florida 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 7. MacDonald, 60. Tavares, 60. Cizikas. Střely na branku: 36:27. Diváci: 14.512.

New York Rangers - Washington 2:3 po sam. nájezdech (2:2, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 15. Asham, 19. Stepan - 8. a rozhodující sam. nájezd Bäckström, 10. Ovečkin. Střely na branku: 32:24. Diváci: 17.200.

Pittsburgh - Philadelphia 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 54. Crosby, 63. Kennedy - 35. C. Giroux (Voráček). Střely na branku: 35:28. Diváci: 18.662.

Winnipeg - Tampa Bay 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 15. Little, 23. Byfuglien, 30. Enström - 27. Stamkos, 46. Conacher. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, inkasoval dvě branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 92 procenta. Střely na branku: 24:25. Diváci: 15.004.

Colorado - Vancouver 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 10. McGinn, 58. Parenteau - 6. Garrison, 24. Raymond, 35. Burrows. Střely na branku: 28:30. Diváci: 15.194.

Calgary - St. Louis 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 12. a 30. Červenka (na druhou Hudler), 53. Iginla - 37. Oshie, 45. Sobotka. Střely na branku: 17:38. Diváci: 19.289.

Anaheim - Detroit 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 40. Getzlaf - 5. Cleary (Kindl), 9. D. Miller. Střely na branku: 34:21. Diváci: 17.427.