Červenka rozhodl o výhře Omsku, Hašek vychytal nulu

23. 1. 2011 18:12
Omsk - Jekatěrinburg 5:4 (Červenka 1+1, Jágr 0+1)

Omsk - Roman Červenka vstřelil v Kontinentální lize potřetí za sebou vítězný gól. Omsk díky jeho brance z 58. minuty porazil Jekatěrinburg 5:4.

Sibiřský tým prodloužil vítěznou sérii už na jedenáct zápasů.

Mistr světa Červenka zaznamenal osmadvacátou trefu v sezoně a upevnil si vedení v tabulce střelců. Navíc si připsal asistenci a v kanadském bodování soutěže se posunul s bilancí 54 bodů na třetí místo.

Na jeden gól Omsku přihrál také druhý nejproduktivnější hráč týmu Jaromír Jágr.

Červenka rozhodl o desáté výhře Omsku v řadě

Avangard si v utkání vypracoval vedení 3:1, ale poslední tým Charlamovovy divize dokázal vyrovnat. Jekatěrinburg odpověděl v závěru druhé třetiny i na čtvrtý gól Omsku.

V poslední části už skóroval pouze Červenka, jenž po přihrávce Alexeje Kaljužného překonal gólmana bekhendovou střelou k levé tyčce.

Omsk se dostal do čela celé KHL před dosud vedoucí Jaroslavl, jež podlehla doma 2:4 Novosibirsku.

Spengler Cup: Dominik Hašek vs Yanick Lehoux
Spengler Cup: Dominik Hašek vs Yanick Lehoux | Foto: Reuters

V brance Spartaku Moskva zazářil Dominik Hašek, který vychytal výhru 2:0 nad Magnitogorskem.

Pětačtyřicetiletý veterán si připsal třetí čisté konto během tří týdnů a celkově už šesté v sezoně, čímž se dotáhl na vedoucího muže v této statistice Konstantina Barulina z Atlantu Mytišči.

Ten dnes nechytal, ovšem Atlant i bez něj vyhrál 2:1 po samostatných nájezdech nad Novokuzněckem. V rozstřelu jako jediný uspěl český útočník Zbyněk Irgl.

Tři góly dostal petrohradský Jakub Štěpánek v domácím utkání s Ufou, jež i díky brance v závěrečné power play SKA vyhrála 4:1. Jeden gól hostů vstřelil svému krajanovi obránce Miroslav Blaťák.

Výsledky Kontinentální hokejové ligy:

Barys Astana - Kazaň 2:3 po sam. nájezdech, Omsk - Jekatěrinburg 5:4 (za domácí Červenka 1+1, Jágr 0+1), Chanty Mansijsk - Nižněkamsk 4:2, Atlant Mytišči - Novokuzněck 2:1 po sam. nájezdech (rozhodující nájezd Irgl - Nedorost 0+1), Čerepovec - Čeljabinsk 3:6, Jaroslavl - Novosibirsk 2:4, Nižnij Novgorod - Chabarovsk 3:1 (za domácí Čermák 0+1), Petrohrad - Ufa 1:4 (Čajánek 0+1 - Blaťák 1+0), Spartak Moskva - Magnitogorsk 2:0 (Hašek čisté konto).