Carolině zbývá poslední krok do finále

SportPlus, ČTK
29. 5. 2006 7:00
New York - Šestou asistencí v play off se podílel František Kaberle na výhře Caroliny v prodloužení pátého zápasu finále Východní konference NHL.
Toni Lydman střílí gól brankáři Caroliny Martinu Gerberovi v pátém zápase finále Východní konference NHL. | Foto: Reuters

V pátém semifinále zdolali Hurricanes Buffalo 4:3 v prodloužení a ujali se vedení v sérii 3:2. Carolinu dělí už jen jedno vítězství od postupu do finále NHL.

Rozhodující moment přišel v deváté minutě prodloužení, kdy se Cory Stillman v přesilovce Caroliny dostal k odraženému puku a střelou mezi betony překonal brankáře Sabres Ryana Millera.

Přitom Carolina začínala prodloužení v oslabení, více než minutu si odseděl na trestné lavici Bret Hedican za trest z konce třetí třetiny. "Přežili jsme 1:20 jejich přesilovky na začátku prodloužení, to byl klíč k dnešnímu vítězství," řekl střelec rozhodujícího gólu.

Buffalo se ujalo vedení už v osmé minutě první třetiny, když se trefil Drury, ale domácí hned po dvaceti vteřinách dokázali srovnat gólem Justina Williamse. Sabres přidali další dva góly a vyhnali z brány Caroliny Martina Gerbera, který si připsal jenom osm úspěšných zásahů.

Kouč Hurricans Peter Laviolette poslal na hřiště Cama Warda, který už puk za svá záda nepustil, když pochytal všech 15 střel Sabres. Vyznamenal se i čtyři minuty před koncem normální hrací doby, když zlikvidoval samostatný únik Maxima Afinogenova.

Carolina dokázala na vedení Sabres brzy odpovědět a ještě do konce druhé třetiny srovnala skóre. Marku Recchimu nabil Doug Weight a ve 31. minutě vyrovnal v přesilovce Rod Brind'Amour střelou podél gólmana Sabres. Asistenci k vyrovnávacímu gólu si připsal český obránce František Kaberle.

V úterý v Buffalu může tým z Raleighu rozhodnout o postupu do finále play off, kde již čeká šampion Západní konference Edmonton. Sabres se však ještě nevzdávají. "Musíme stále držet hlavu vzhůru. Máme před sebou domácí utkání, a když si vynutíme sedmý zápas, tak se může stát všechno," řekl obránce Šavlí Jay McKee.

Výsledek - finále Východní konference NHL:
Carolina - Buffalo 4:3 v 1. prodl. (1:2, 2:1, 0:0, 1:0) - stav série 3:2.
Branky: 8. Justin Williams, 26. Recchi, 31. Brind'Amour (F. Kaberle), 69. Stillman - 8. Drury, 18. Roy, 22. Lydman. Střely na branku: 26:26. Diváci: 18.730. Stav série: 3:2.