Bývalý fotbalový brankář Čech může získat trofej s hokejisty Chelmsfordu

ČTK ČTK
23. 3. 2023 10:57
Bývalý fotbalový brankář Petr Čech může získat další trofej v ledním hokeji. Někdejšího reprezentanta s třetiligovým anglickým týmem Chelmsford Chieftains o víkendu čeká dvojzápasové finále poháru proti celku Invicta Dynamos.
Petr Čech
Petr Čech | Foto: John Uwins, Guildford Phoenix

Čtyřicetiletý Čech přestoupil do Chelmsfordu v listopadu z Guildfordu Phoenix, kde v roce 2019 odstartoval hokejovou kariéru krátce po konci té fotbalové. Bývalý gólman Chelsea, Arsenalu, Rennes nebo Sparty s mužstvem ze čtvrté hokejové soutěže tehdy vyhrál ligu, play off i pohár.

Další trofej může přidat v Chelmsfordu. "Přinesl do týmu element klidu a zapadl mezi nás výborně. V posledních zápasech byl opravdu skvělý, takže jsme rádi, že ho tady máme. Věříme mu," řekl kapitán "Náčelníků" Callum Burnett pro BBC Essex.

Čech při listopadovém debutu v brance Chieftains pomohl k vítězství 6:4 na ledě Oxfordu City a stal se hvězdou utkání. "Víme, čeho dosáhnul v minulosti, ale i on chápe, že hokej je jiný sport než fotbal. Je zajímavým a zábavným chlapíkem. Předává nám zkušenosti, čehož si vážíme. V devíti z deseti případů trefí hřebíček přesně na hlavičku. Hodně nám pomáhá," ocenil Burnett.

Rekordman v počtu startů za českou reprezentaci (124) naposledy působil jako poradce sportovního a technického úseku v Chelsea, kde v létě skončil. Hokejem si podle svých slov plní dětský sen. "Stále mám v sobě soutěživost. Chci vítězit, nesnáším porážky. V tomhle je to stejné jako ve fotbale," dodal Čech, který s Chelsea mimo jiné vyhrál Ligu mistrů, Evropskou ligu a čtyřikrát anglickou ligu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Senát schválil snazší odstraňování nelegálních poutačů u silnic

Odstraňování nelegálních reklamních poutačů, které se objevily u silnic, by měli řešit správci nebo vlastníci komunikací. Senát to dnes schválil v rámci vládní novely, která transformuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) z příspěvkové organizace na státní podnik. Transformace má podle vlády zlepšit prověrku finančních toků a také přinést větší konkurenceschopnost na trh práce, aby ŘSD jako státní podnik mohlo lépe platit svoje odborníky.

Pokud vlastník nebo správce komunikace zjistí, že se u komunikace objevilo reklamní zařízení, obrátí se na příslušný úřad s dotazem, zda je povoleno. Pokud povoleno není, bude mít povinnost ho odstranit. Vlastníka reklamního poutače pak bude muset informovat například na internetu a poutač bude skladovat až tři roky na jeho náklady. Pokud si ho vlastník nevyzvedne, nechá nelegální poutač sešrotovat.

Novela, kterou nyní dostane k podpisu prezident, z odstraňování nepovolených poutačů vypouští správní řízení, které je komplikované hlavně kvůli doručování různých výzev vlastníkům. Navíc se vlastníci mohou změnit nebo mohou sídlit v zahraničí, kam se jim musí doručovat korespondence.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Piráti vyloučili ze strany tři zastupitele z Prahy 1, neplnili úkoly. Trojice to odmítá

Piráti vyloučili ze strany kvůli neplnění úkolů tři zastupitele z Prahy 1 - místostarostu čtvrti Davida Bodečka, radní pro sociální oblast Ivanu Antalovou a uvolněného člena zastupitelstva Martina Ardena. Rozhodnutí strana zveřejnila na svých stránkách. Upozornil na to server Deník N. Trojice vyloučených vytvořila na radnici Prahy 1 koalici s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1, přestože členská základna Pirátů byla proti. Následně trojice odmítla z koalice vystoupit. Vyloučení na webu strany uvádějí, že většinu povinností splnili. Bodeček Deníku N řekl, že zvažuje vystoupení z pirátského klubu na pražském magistrátu.

Členská základna Pirátů už loni v listopadu rozhodla poměrem 277 ku 167 hlasů, že se Piráti nemají účastnit koalice s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1. Tři zmínění zastupitelé Pirátů v čele s Bodečkem ale již tehdy oznámili, že koaliční smlouvu vypovídat nehodlají. Rozhodčí komise pirátské strany uložila letos v únoru třem zastupitelům z Prahy 1, aby buď vyjednali novou koaliční smlouvu, nebo současnou smlouvu vypověděli a vzdali se funkcí ve vedení radnice. Zadané úkoly doteď podle komise nesplnili.

Bodeček, Antalová a Arden ve společném prohlášení na webu strany naopak tvrdí, že většinu úkolů splnili, včetně předložení nové koaliční smlouvy. "Konstatujeme, že v průběhu mimořádného přezkumu jsme se opakovaně setkali se situacemi, kdy došlo k porušování pravidla subsidiarity, šíření dezinformací a manipulacím, které negativně ovlivnily naši pozici a poškozovaly nás," sdělili. Podle rozhodčí komise však trojice předložila jen dodatek ke koaliční smlouvě, a to navíc až po uplynutí lhůty stanovené komisí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy