Budějovice dál vedou ligu. Sparta otočila duel v Ústí

roj
5. 10. 2007 20:14
Vedoucí tým zvládl duel s posledním
Radost Slavie u své brány na litvínovském stadionu Ivana Hlinky, kde byla jako doma. Litvínov : Slavia - 2:3. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - V souboji prvního s posledním v osmém kole hokejové extraligy České Budějovice nezaváhaly a i po pátku se udrží na čele tabulky. Mistrovská Sparta otočila zápas s nováčkem a vyhrála v prodloužení.

V Budějovicích kladenský Radek Bělohlav sice ještě minutu a půl před koncem zápasu vykřesal naději pro hosty, ale ani hra bez brankáře na výhře lídra soutěže už nic nezměnila. Přitom po matném úvodu ze strany Budějovic se díky Kallově brance z 15. minuty ujali hosté vedení. Domácí však přebrali iniciativu a otočili zápas dvěma brankami v prostřední části hry.

Mistrovská Sparta vyhrála na ledě nováčka z Ústí nad Labem až v prodloužení. Nováček ji totiž připravil pořádný šok, když po deseti minutách vedl už 2:0.

Jenže hosté zápas otočili a naopak to byli domácí, kteří museli mocně finišovat. Až minutu před koncem vystřelil pro Ústí alespoň prodloužení František Mrázek.  Utkání se skvělou diváckou kulisou rozhodl v poslední minutě prodloužení střelou z dálky Jan Hanzlík.

Reichel se blýskl, ale Litvínov padl

Nezaváhala ani favorizovaná Slavia, když vyhrála v Litvínově 3:2. Domácím nepomohl ani parádní gól Roberta Reichela, kterým srovnával v první třetině na 1:1.

Očekávaný scénář měl zápas mezi Karlovými Vary a Vítkovicemi. Domácí Energie vyhrála těsně 2:1. Hosté vycházeli ze zabezpečené obrany a když se dostali proměněným trestným střílením do vedení, zdálo se, že to domácí budou mít hodně těžké. Měli a navítězství se hodně nadřeli. Nejlepšímu muži zápasu, Martinovi Pruskovi ve vítkovické brance, dali vítězný gól se štěstím až v samotném závěru.

V souboji dvou týmů, kteří zatím nenaplňují předsezónní ambice se radoval Třinec, který doma porazil Plzeň 4:1. Zápas měl hodně divoký začátek. Už po čtyřech minutách byl stav 2:1, když plzeňský Laš snižoval dvoubrankový náskok domácích.

Kuriozní byl i konec první části hry, když se několik sekund před vypršením 20. minuty předčasně ukončila první třetina a zbývající sekundy se dohrávaly až po přestávce.

Utkání skončilo zaslouženou výhrou domácích, kteří své šance, narozdíl od Plzně, proměnili. Za domácí nastříleli po dvou brankách

HC Mountfield - HC GEUS OKNA Kladno 3:2 (0:1, 2:0, 1:1).
32. Gulaš, 39. Vak,58. Brabenec - 15. Kalla, 60. Bělohlav.
Kladno: Orct  - L. Procházka, Schnabel, šmach, Štěpánek, Nádašdi, D. Hájek, Trončínský - Bělohlav, Patera, M. Procházka - Čurilla, Tomajko, Kuchler - Horna, Kalla, Tenkrát - Rudovský, Kazatel, Diviš.
Budějovice: Turek - Toman, Gřegořek, Vydarený, Sičák, Novák, Bolf, Mucha - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - Kůrka, Šimánek, Sailer - Veselý, Vak, Kotrla - Hřebejk, L. Květoň, Gulaš - Mertl.