16. 1. 2013 19:55
Hokejisté Vítkovic podlehli v dohrávce 34. kola extraligy Karlovým Varům 1:3.
Hokejisté Karlových Varů slaví, ilustrační foto
Hokejisté Karlových Varů slaví, ilustrační foto | Foto: CPA - Eduard Erben

Ostrava - Hokejisté Vítkovic podlehli v dohrávce 34. kola extraligy Karlovým Varům 1:3. O vítězství, které Západočechy udrželo ve hře o předkolo play off, rozhodl ve 41. minutě František Skladaný. Vítkovice potvrdily, že se jim proti Energii nevede, a prohrály s ní pátý zápas v řadě.

Skóre zápasu otevřely hosté

Utkání příliš hokejové krásy nenabídlo. Energie na domácí vyrukovala s výborným bruslením a důsledným vykrýváním středního pásma, Vítkovice se s tím za celý zápas nedokázaly vyrovnat. Už v páté minutě se navíc Doležal zmocnil odraženého puku a z otočky ho švihem poslal kolem Málkovy lapačky do sítě.

V domácí hře to drhlo, přes urputnou karlovarskou defenzivu se možná jen Svačina dostal do gólové situace, ale bekhendem nedokázal puk z mezikruží přesně usměrnit.

Několik vteřin před koncem první části naopak Vítkovičtí hrubkou v rozehrávce darovali sólový nájezd na Málka Vachovcovi, který ale vůbec netrefil branku.

Kouč Oremus spustil bouři

Možná, že promluva kouče Petera Oremuse donutila Vítkovice ve druhém dějství k větší aktivitě a ve 25. minutě se po rychlém protiútoku a přihrávce Huny zblízka trefil Svačina. Vítkovická křeč tím však nepovolila.

Brzy mohlo být všechno při starém, ale Málkovi při střele Noska pomohla tyčka. Hostům nedokázal vrátit vedení ani exvítkovický Pohl, který po nájezdu v přečíslení v oslabení ze slibné pozice mířil do gólmana.

Západočeši se dočkali až v úvodu třetí dvacetiminutovky. Už po 56 sekundách soupeře zmrazil Skladaný, který bez potíží zblízka doklepl puk do opuštěné branky.

Závěrečná domácí snaha vyzněla spíše rozpačitě. Bezchybně hrající Karlovy Vary jim vůbec nic nedovolily a ránu z milosti jim pak při power play sekundu před koncem udělil do prázdné branky Zucker.

34. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 25. Svačina (Huna, Roman) - 5. J. Doležal, 41. Skladaný (Pohl, J. Doležal), 60. Zucker (Vachovec). Rozhodčí: Minář, Šír - Dřínovský, Skopal. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 4604.

Vítkovice: Málek - Stehlík, Kudělka, Sloboda, Voráček, Štencel, Rehák, Malík - Klimek, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Ujčík, R. Hruška (22. Šedivý), Strapáč - Kucsera, Kolouch, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.

Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, Gulaši, Prošek, Gründling, Grman, J. Látal, Kloz - Bicek, Pech, Zaťovič - Pohl, Skladaný, J. Doležal - Zucker, Skuhravý, Košťál - Koblasa, Vachovec, T. Rohan. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.

1. HC Škoda Plzeň 40 19 9 5 7 132:92 80
2. PSG Zlín 40 19 4 5 12 116:103 70
3. HC Oceláři Třinec 39 19 5 2 13 148:114 69
4. HC Slavia Praha 38 16 7 3 12 102:84 65
5. Rytíři Kladno 40 20 0 4 16 117:110 64
6. HC Verva Litvínov 40 16 6 3 15 123:118 63
7. HC Kometa Brno 38 16 4 6 12 119:110 62
8. HC Sparta Praha 39 17 4 2 16 122:113 61