Boj v extralize: Třetí Liberec zdolal druhé Budějovice

Red Spo
23. 12. 2007 20:38
Výsledky 32. kola hokejové extraligy

Praha - Dramatický průběh i koncovku měl duel druhého a třetího týmu hokejové extraligy. Souboj Český Budějovic a Liberce pro sebe nakonec rozhodli Severočeši až v prodloužení, v jehož čtvrté minutě rozhodl svou brankou Hunkes.

Liberečtí se sice ve 28. minutě ujali vedení, domácí však poté zápas otočili a Bílí tygři zachraňovali remízu v normální hrací době až minutu před koncem gólem Jiruše.

Náskok Slavie v čele tabulky se navzdory porážce Budějovice nezvýšil - Slávisté po páteční prohře doma s Třincem znovu ztratili všechny body, když ve Znojmě podlehli 2:5.

Slavia Hruškovým gólem ze čtvrté minuty sice vedla 1:0, pak už se však prosazovali takřka výhradně Orli.

Vedení Vítkovic se po páteční prohře s Kladnem rozhodlo odvolat trenéry, dva dny poté tato změna nepřinesla výsledek.

Vítkovičtí prohráli na Spartě 1:2 v prodloužení. Vítkovickým se podařilo tři minuty před koncem třetí třetiny vyrovnat, v poslední minutě prodloužení však vstítil rozhodující branku sparťan Sivek.

V duelu dvou nejhorších týmů extraligy bylo úspěšnější Kladno, které na domácím ledě porazilo Ústí vysoko 7:2. V domácím dresu se nejvíc prosazovali zkušení hráči - po dvou brankách dali Procházka a Bělohlav.

Jednoznačné vítězství nad Zlínem si v domácím prostředí připsal Třinec. Hosté se sice ve třetí minutě po brance Okála ujali, pak už se však víc dařilo Ocelářům, kteří nakonec vyhráli 5:2.

Pardubice přerušily úspěšnou sérii pod novými trenéry, v Litvínově nedali ani gól a prohráli 0:3.

Stejným poměrem skončilo také utkání v Karlových Varech, z vítězství 3:0 se tam akorát radovali hosté z Plzně.

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Steel 2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 40. Štrba (Vykoukal), 65. Sivek (Vaic) - 57. Jurečka
Sparta: Štefl - Ptáček, Hanzlík, Stehlík, Vykoukal, Tabaček, Černošek - Melichárek, P. Nedvěd, Sivek - Ton, Langhammer, Štrba - Dragoun, Vaic, Hromas - Becker, Podlešák, Švagrovský.
Vítkovice: Prusek - Jurečka, Kuboš, Mrázek, Ovčačík, Trnka, Heš, Gulaši - Hubáček, Burger, Klimek - Ujčík , Vala, Krenželok - Tomášek, Hruška, Köhler.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě on-line ZDE

HC Oceláři Třinec - RI Okna Zlín 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)
Branky: 4. Seman (Peterek), 26. Peterek (Výtisk), 31. Barinka (Peterek), 39. Malec (Štefanka), 47. Seman (Tomík) 3. Okál (Vosátko), 13. Hamrlík (Leška)
Třinec: Vojtek - Malec, Výtisk, Seman, Pácal, Švarný, Andresons, Kania - Moravec, Tomík, Štefanka, Barinka, Pavelek, Peterek, Martynek, Korhoň, Skořepa, Hrňa, Steber, Kolusz
Zlín: Murín - Ďurák, Galvas, Hamrlík, Klouček, Lučka, Nosek, Vosátko - Balán, Balaštík, Čech F., Kubiš, Leška, Mokrejš, Okál, Pšurný M., Pšurný R., Rachůnek, Vlach

HC Mountfield - Bílí Tygři Liberec 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 31. Květoň (Veselý), 50. Hübl 28. Zíb (Plodek), 59. Jiruš (Zíb), 64. Hunkes (Krstev)
Č. Budějovice: Turek - Toman, Gřegořek, Vydarený, Sičák, Mucha, Bolf, Frolo, F. Novák - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - Hřebejk, Šimánek, Sailer - Veselý, Vak, Kůrka - Kotrla, Mertl, L. Květoň
Liberec: Pinc - Moravec, Jiruš, Hunkes, Zíb, Holub, Krstev, Kočí, Rýgl - Bartovič, Kašpařík, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Blatný, Šachl, Pabiška - Vantuch, Dušek, S. Procházka

HC Znojemští Orli - HC Slavia Praha 5:2 (2:1, 0:0, 3:1)
15. Mojžíš (Svoboda), 20. Svoboda (Procházka), 45. Svoboda (Dopita), 49. Dopita (Kucharczyk), 56. Kucharczyk (Dopita) 4. Hruška, 45. Sloboda
Znojmo: Trvaj - Bičánek, Chvátal, Jareš, Vyrůbalík, Mojžíš, Všetečka, Švrček - Padělek, Růžička, Haman, Demel, Plášek, Erat, Svoboda, Selingr, Kucharczyk, Beroun, Procházka, Dopita
Slavia: Svoboda - Jebavý, Borůvka, Drtina, Sloboda, Hlavačka, Kolařík, Němeček - Sup, Červenka, Holec, Tomica, Beránek, Klepiš, Vondrka, Borovanský, Hruška, Rataj, Micka, Doležal

HC Litvínov - HC Moeller Pardubice 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 10. Bendan(Vobořil), 40. Punčochář (Kubinčák), 59. Kubinčák (Skuhrovec)
Litívnov: Hübl - Šlégr, Hranáč, Poživil, Vobořil, Skuhrovec, Punčochář, Tůma - Branda, Reichel, Kubinčák, Jenáček, Toman, Benda, Sklenička, Lukeš, Trávníček, Černý, Machulda, Jánský
Pardubice: Lašák - Snopek, Šeda, Pos myk, Havíř, Koma, Nikolov - Kolář, Linhard, Rolinek, Hlinka, Pivko, Ondřej, Blažek, Tvrdík, Somík, Pucher, Cetkovský, Starý, Zohorna, Koukal

HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 3. Ludvík (Vlasák), 5. Vlasák (Ludvík), 44. Šindel (Kracík)
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Duben, Grof, Hanzlík, Mudroch, Němec, Prošek, Řezníček - Bílek, Hluchý, Košťál, Tvrdek, Kristek, Kumstát, Skuhravý, Melenovský, Pech, Procházka, Skladaný, Zucker
Plzeň: Málek - Derner, Čakajík, Benák, Dresler, Jasečko, Dobrovolný, Špiler - Vlasák, Divíšek, Matějovský, Fabuš, Kracík, Ludvík, Důras, Vampola, Laš, Dvořák, Šindel, Kubalík

HC GEUS OKNA Kladno - HC Slovan Ústečtí Lvi 7:2 (2:1, 3:1, 2:0)
Branky: 3. Procházka, 14. Diviš (Ševc), 26. Bělohlav (Ševc), 30. Hájek (Gardoň), 31. Diviš (Patera), 52. Procházka (Diviš), 52. Bělohlav (Ševc) 4. Pojkar, 36. Špirko (Novák)
Kladno: Kladno: Orct (41. Kopřova) - Hájek, Šmach, Pavlas, M. Štěpánek, Ševc, Trončinský - Diviš, Patera, Martin Procházka - Čurilla, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, Bělohlav - Rudovský, Z. Nedvěd, Tomajko.
Ústí: Přikryl - Gýna, Hořava, Novotný, J. Evan, Zeman, Pojkar, Vágner, Zápotočný - Čaloun, A. Nedorost, Mrázek - Janků, Pazourek, M. Havel - V. Novák, Špirko, Šaffer - Šagát, Martinec, Klobouček. Trenéři: V. Evan a M. Mach.