Boj o 3. místo vyhrály Pardubice. Litvínov opět válel

Sport Sport, Red Spo
30. 12. 2008 20:40
Vítkovice - Pardubice 1:2, Litvínov - Znojmo 3:0
Pardubice ubránily vedení 2:1 i v dramatickém závěru a přeskočily Vítkovice.
Pardubice ubránily vedení 2:1 i v dramatickém závěru a přeskočily Vítkovice. | Foto: Ludvík Hradilek

Ostrava - Hokejisté Vítkovic přivítali v rámci 36. kola extraligy na svém ledě Pardubice. Ty jim po vítězné sérii mohutně dýchaly na záda, za jejich třetím místem zaostávaly o pouhý bod.

Jestliže chtěly Vítkovice svou pozici uhájit, musely v přímém souboji zvítězit.

O osudu utkání se rozhodovalo v prostřední části, kdy padly všechny tři góly.  První dva vstřelili hosté.

Ve 25. minutě Divíškovu nebezpečnou střelu brankář Pinc vykopnul, na Pivkovu dorážku však nestačil - 0:1.

Na 0:2 dával o deset minut později Radovan Somík, když zužitkoval milimetrovou přihrávku na hůl od Michala Tvrdíka.

Vítkovicím se podařilo za necelé tři minuty snížit díky Romanu Šimíčkovi, jenž využil chytré zadovky Svačiny.

Více však již ostravští borci nestihli a třetí příčku před Pardubicemi neuhájili.

Drama ve Zlíně rozhodl Leškův nájezd

Dramatické utkání viděli diváci ve Zlíně, kam přijely České Budějovice. Zlín vedl na začátku druhé třetiny již 3:0, nakonec ale hosté dokázali dovést duel do nerozhodného stavu 4:4.

Majitele dvou bodů neprozradilo ani prodloužení a musely se jet nájezdy.

Vítězství Zlína 5:4 zajistil zkušený exekutor Petr Leška.

Podobné drama málem dopustila Slavia. I ona doma vedla už 3:0, Liberec však mocně finišoval. Více než snížit na 4:3 ovšem nezvládl.

Litvínov opět suverénní

Svou suverenitu opět potvrdil Litvínov. A jak jinak než suverénně. Pohodlné dvoubrankové vedení v domácím střetnutí proti Znojmu si zajistil již v první desetiminutovce během 29 sekund.

V polovině zápasu přidal třetí trefu a bylo po zápase.

V utkání domácí Plzně s Kladnem měli Západočeši jasnou převahu, z ní však nakonec vytěžili pouze hubenou výhru 2:1, o níž se museli strachovat až do konce šedesátiminutovky.

Měření sil druhého s posledním, tedy Sparty s Mladou Boleslaví, se v pražskou exhibici neproměnilo. Holešovičtí byli dlouho rádi za skrovné vedení 2:1, až v závěru si výhru pojistili třetím gólem.

Vítkovice - Pardubice 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 38. Šimíček (Svačina) - 25. Pivko (Divíšek), 35. Somík (Tvrdík, Zohorna). Diváci: 5011.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Zlín - České Budějovice 5:4 SN (2:0, 1:2, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Leška (Köhler, Galvas), 15. Nosek (Rachůnek, Kollár), 21. Hamrlík (Leška), 48. Kollár (Köhler), rozhodující nájezd Hamrlík - 24. Veselý (Duda, Vak), 36. Toman, 48. Hudec (Gulaš, Huml), 49. Kůrka (Mertl). Diváci: 4720.

Plzeň - Kladno 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Kracík (Adamský), 48. Vlasák (Kracík,  Martin Straka) - 46. Horna (Bělohlav). Diváci: 6815.

Litvínov - Znojmo 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Lukeš (Reichel), 11. Kroupa (Kubinčák, Švarný), 31. Černý (Kubát). Diváci: 6357.

Mladá Boleslav - Sparta Praha 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Sýkora (Důras, Kočí) - 5. Langhammer (Ton), 29. Hanzlík (Langhammer), 59. Látal (Hromas, Hanzlík). Diváci: 4 100 (vyprodáno).

Slavia - Liberec 4:3 (0:0, 4:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 22. Červenka (Kadlec, Bednář), 26. Hruška (Kadlec, Beránek), 27. Micka (Jelínek), 33. Doležal (Tomica, Sloboda) - 32. Bartovič (Šachl, Blatný), 45. Blatný (Šachl, Bartovič), 49. Plodek (Dušek, Moravec)