Bílí Tygři nenapodobili fotbalisty. Prohráli s Třincem

20. 10. 2008 21:32
Liberec - Třinec 1:3
Jediný gól dali hokejisté Liberce
Jediný gól dali hokejisté Liberce | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Liberec - Hokejisté z pod Ještědu nenapodobili fotbalisty a svůj pondělní duel prohráli. Zatímco na trávníku se Liberci podařilo porazit Jablonec, na ledě ztroskotali Bílí Tygři proti Třinci.

Oba týmy si tak vyměnily pozice v tabulce O2 extraligy, Třinec se posunul na desáté místo, Liberec spadl na jedenáctou příčku.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Šlo o zápas dvou klubů, které měly před sezonou rozhodně vyšší ambice. Zvláště od severočeského celku se očekával jiný hokej a jiné postavení. Jenže není tomu tak a ukázala to i dohrávka sedmnáctého kola.

Na zápas se přišly podívat jen čtyři tisícovky diváků. Možná i proto, že trochu nepochopitelně začínalo utkání akorát v době, kdy končilo střetnutí na stadionu U Nisy. Nakonec ti, co zůstali u fotbalu, mohli být spokojenější.

Přitom Liberec začal lépe a Oceláře zatlačil do defenzivy. V polovině první třetiny navíc vstřelil první gól, když Lukáš Zíb v přesilové hře překonal Vojtka.

Důležitý moment přišel zakrátko. Ve čtrnácté minutě se totiž při stejné výhodě podařilo Třinci srovnat. Hnilička měl zakrytý výhled a k překvapení všech se puk najednou ocitl v jeho síti. Střelec: Róbert Tomík.

Stejný muž zaměstnával domácí tým i v dalším průběhu. Střílel, fauloval, bylo ho plné kluziště. Právě tento slovenský hokejista pak po polovině druhého dějství strhl vedení na stranu hostů, když ho neomylně našel Polanský.

Liberec bojoval o vyrovnání, leč marně. Definitivu, tři body a veselou cestu do Slezska zajistil Třinci znovu Tómík a opět to bylo v polovině třetiny - tentokráte té závěrečné. Bílí Tygři už se nezmohli na odpověď ani na závěrečný tlak a prohráli 1:3.

V úterý je z hokejové extraligy na programu jediný, zato mimořádně atraktivní duel mezi pražskými týmy - Spartou a Slavií.