Turbulentní období Gabriely Koukalové: poslední výstřel, rozvod a teď bude moderovat

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
Aktualizováno 19. 10. 2020 14:34
Od posledního závodního výstřelu Gabriely Koukalové uplynuly už tři roky. Podívejte si, jakým turbulentním obdobím si třicetiletá hvězda prošla.

Přerušená kariéra

Sprint žen Oberhof 2017 (Koukalová)
Sprint žen Oberhof 2017 (Koukalová) | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Celou sezonu 2017/18 média i český biatlonový svaz řešily, zda se nejlepší česká závodnice vrátí do Světového poháru a hlavně, jestli i přes bolavá lýtka vystoupí na olympijských hrách Pchjongčchangu. To se nakonec nestalo. Přesto o kariéře mluvila jen jako o přerušené.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy