2. 12. 2008 9:14
Ronaldo vystřídal na trůnu Kaká
Cristiano Ronaldo, nový držitel Zlatého míče.
Cristiano Ronaldo, nový držitel Zlatého míče. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Paříž - Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu působícího v Evropě v tomto roce získal Portugalec Cristiano Ronaldo, který suverénně vyhrál tradiční anketu francouzského magazínu  France Football.

Za záložníkem Manchesteru United skončil na druhém místě Argentinec působící v FC Barcelona Lionel Messi. Třetí příčku obsadil španělský útočník Liverpoolu Fernando Torres.

Vítěz prestižního ocenění zářil zejména v minulé sezoně Premier League a Ligy mistrů, kdy výrazně pomohl Manchesteru United k zisku titulu v obou soutěžích.

S portugalskou reprezentací se Ronaldo na jaře probojoval do čtvrtfinále Eura, kde čtvrtý celek z posledního mistrovství světa vypadl s Německem.

Na šampionátu ve Švýcarsku a Rakousku změřil rodák z Madeiry síly také s českou reprezentací, kterou porazil se svými spoluhráči  3:1.

Ronaldo střídá na trůnu Brazilce Kaká a po vítězství Luise Figa v roce 2000 se stal dalším portugalským držitelem Zlatého míče.