Zítka vychytal Anderlechtu klíčovou výhru

ČTK
21. 4. 2006 22:36
Brusel - Fotbalisté Anderlechtu porazili v dnešní předehrávce 32. kola belgické ligy 2:0 dosavadního lídra Standard Lutych a dostali se před něj o dva body na první místo tabulky.
Fernando Morientes skóruje podél Maika Taylora během čtvrtfinále FA Cupu
Fernando Morientes skóruje podél Maika Taylora během čtvrtfinále FA Cupu | Foto: Reuters

V domácím dresu zažil úspěšný návrat do branky český gólman Daniel Zítka, jenž musel zaskočit za zraněnou jedničku Silvia Prota.

Šlágr kola a možná rozhodující duel sezony zahájil již v 7. minutě neproměněnou penaltou domácí Pär Zetterberg, ale ještě do poločasu přece jen poslal Anderlecht do vedení Serhat Akin.

Hosté, jimž chybí distancovaný špílmachr Sergio Conceicao, na Zítku v dalším průběhu zbraň nenašli, naopak gólu se přece jen dočkal Zetterberg a upravil konečné skóre. Výsledek - 32. kolo: Anderlecht - Standard Lutych 2:0.

1. Anderlecht 32 19 9 4 69:27 66
2. Standard Lutych 32 19 7 6 51:26 64
3. FC Bruggy 31 16 9 6 45:32 57
4. Gent 31 16 6 9 45:34 54
5. Genk 31 15 8 8 44:33 53
6. Waregem 31 14 7 10 50:42 49
7. Lokeren 31 11 11 9 44:43 44
8. Beerschot 31 12 6 13 42:43 42