Zahraniční ligy: Vedoucí Arsenal těsně vyhrál. Ve Španělsku Real nezaváhal

2. 12. 2023 23:56
Fotbalisté Arsenalu zvítězili ve 14. kole anglické ligy doma nad Wolverhamptonem 2:1 a upevnili si vedení v tabulce. Ve Španělsku si Real Madrid poradil 2:0 s Granadou. Bundesligový zápas Bayernu Mnichov s Unionem Berlín byl odložen kvůli sněžení.
Fotbalisté Arsenalu slaví gól v síti Wolverhamptonu
Fotbalisté Arsenalu slaví gól v síti Wolverhamptonu | Foto: Reuters

Arsenal výborně začal. V 6. minutě otevřel skóre Saka střelou zblízka a sedm minut nato se prosadil i kapitán Ödegaard pohotovou ranou.

"Vlci" zápas zdramatizovali v 86. minutě, kdy Matheus Cunha potrestal nedůraz v domácí obraně. Víc už ale hosté nestihli.

Vítězný gól Anthonyho Gordona z 56. minuty do sítě Manchesteru United znamenal pro Newcastle posun na pátou příčku před Tottenham.

"Rudí ďáblové" se do hry dostali až v závěru, kdy si vypracovali několik slibných možností a dokonce vstřelili branku, která však neplatila pro ofsajd.

Anglická fotbalová liga - 14. kolo:

Arsenal - Wolverhampton 2:1 (6. Saka, 13. Ödegaard - 86. Matheus Cunha), Brentford - Luton 3:1 (49. Maupay, 56. Mee, 81. Baptiste - 76. Brown), Burnley - Sheffield United 5:0 (1. Rodriguez, 29. Bruun Larsen, 73. Amdouni, 75. Koleosho, 80. Brownhill), Nottingham - Everton 0:1 (67. McNeil), Newcastle - Manchester United 1:0 (56. Gordon).

20. Sheffield United 14 1 2 11 11:39 5

Poznámka: Everton přišel o 10 bodů jako trest za porušení finančních pravidel.

Na gól přihrál i brankář

Fotbalisté AC Milán ve 14. kole italské ligy doma zvítězili nad Frosinone 3:1 a upevnili si pozici na třetím místě tabulky. První je po páteční výhře nad Monzou Juventus, druhý Inter ho může znovu předskočit, pokud v neděli večer uspěje v Neapoli.

"Rossoneri" vstřelili úvodní branku zápasu dvě minuty před poločasem. Svou první trefu v barvách Milána zaznamenala letní posila Jovič.

Krátce po pauze našel domácí brankář Maignan dlouhým nákopem Pulisice, který po jeho přihrávce prošel až do vápna a zavěsil po břevno. Francouzský gólman si připsal jednu asistenci v každém z posledních tří ročníků Serie A a se třemi asistencemi je nejlépe nahrávajícím brankářem italské nejvyšší soutěže od sezony 2004/05.

V 74. minutě zvýšil na 3:0 po Jovičově sklepnutí Tomori. Hosté v závěru zaznamenali čestný úspěch díky brance Brescianiniho.

Jakub Jankto pouze z lavičky sledoval prohru 0:1 svého Cagliari s Laziem Řím. Svěřenci Claudia Ranieriho se tak i kvůli dnešní remíze Empoli 1:1 s FC Janov propadli do sestupového pásma.

Italská fotbalová liga - 14. kolo:

FC Janov - Empoli 1:1 (37. Malinovskyj - 67. Cancellieri), Lazio Řím - Cagliari 1:0 (8. Pedro), AC Milán - Frosinone 3:1 (43. Jovič, 50. Pulisic, 74. Tomori - 82. Brescianini).

Wolfsburg venku zase prohrál

Fotbalisté Wolfsburgu s reprezentačním záložníkem Václavem Černým prohráli ve 13. kole německé ligy v Bochumi 1:3. "Vlci" na hřištích soupeřů nebodovali pošesté za sebou.

Bochumi zařídili dvoubrankový náskok Osterhage s Bernardem. V závěru první půle snížil Svanberg, ale hosté už ztrátu nedotáhli. Naopak domácí pojistku přidal v 87. minutě střídající Antwi-Adjei. Bochum protáhla bundesligovou šňůru bez porážky na pět zápasů.

Hoffenheim s českým obráncem Pavlem Kadeřábkem utrpěl porážku 1:2 v Mönchengladbachu, za který kvůli zranění nenastoupil reprezentační útočník Tomáš Čvančara. Góly Mönchengladbachu po změně stran vstřelili Pléa z penalty a Ngoumou. Na 1:1 vyrovnal Weghorst.

Lipsko doma zdolalo Heidenheim 2:1. Favorita poslal do vedení v 29. minutě Openda z pokutového kopu a za čtvrt hodiny zvýšil Poulsen. V nastavení první půle snížil Gimber, Lipsko si však náskok pohlídalo.

Zápas Bayernu Mnichov s Unionem Berlín byl odložen kvůli přívalům sněhu.

Německá fotbalová liga - 13. kolo:

Bochum - Wolfsburg 3:1 (19. Osterhage, 39. Bernardo, 87. Antwi-Adjei - 45.+1 Svanberg), Lipsko - Heidenheim 2:1 (29. Openda z pen., 44. Poulsen - 45.+2 Gimber), Mönchengladbach - Hoffenheim 2:1 (58. Pléa z pen., 80. Ngoumou - 60. Weghorst), Stuttgart - Brémy 2:0 (17. Undav, 75. Guirassy z pen.), Bayern Mnichov - Union Berlín odloženo.

Real Madrid porazil Granadu 2:0

Fotbalisté Realu Madrid ve španělské lize doma porazili Granadu 2:0 a po 15. kole vedou tabulku před Gironou, která odpoledne po obratu v závěrečné desetiminutovce zdolala Valencii 2:1. Oba týmy mají 38 bodů, Real má lepší vzájemnou bilanci i skóre.

"Bílý balet" šel do vedení ve 26. minutě. Kroosovu brilantní přihrávku do vápna zužitkoval Díaz, jenž se trefil podruhé v ligovém ročníku.

Pojistku domácím dodal dvanáct minut po pauze Rodrygo. Dvaadvacetiletý Brazilec má v posledních čtyřech soutěžních utkáních za Real bilanci šesti branek a čtyř asistencí.

Girona se dlouho trápila, navíc v 56. minutě hostující Duro zakončil brejk povedeným obloučkem. Pak se ale dostal na hřiště Stuani a zkušený sedmatřicetiletý Uruguayec skóroval v 82. a 88. minutě po dvou přihrávkách Couta. Katalánský tým vyhrál podvanácté v ligové sezoně.

Španělská fotbalová liga - 15. kolo:

Girona - Valencie 2:1 (82. a 88. Stuani - 56. Duro), Bilbao - Vallecano 4:0 (23. Guruzeta, 47. vlastní Espino, 64. I. Williams, 68. N. Williams), Real Madrid - Granada 2:0 (26. Díaz, 57. Rodrygo), Pamplona - San Sebastian 1:1 (2. Gómez - 41. Sadiq).

1. Real Madrid 15 12 2 1 33:9 38
2. Girona 15 12 2 1 34:18 38
3. Atlético Madrid 13 10 1 2 30:12 31
4. FC Barcelona 14 9 4 1 27:14 31
5. Bilbao 15 8 4 3 30:18 28
6. San Sebastian 15 7 5 3 26:18 26
7. Betis Sevilla 14 6 6 2 18:16 24
8. Las Palmas 15 6 3 6 13:13 21