Zahraniční ligy: Rice vystřelil Arsenalu skalp United v šesté minutě nastavení

Aktualizováno 3. 9. 2023 19:53
Fotbalisté Arsenalu ve šlágru 4. kola anglické ligy udolali doma 3:1 Manchester United. Vítěznou branku vstřelil v šesté minutě nastavení záložník Declan Rice. Třetí výhru v řadě zaznamenal Liverpool, který si na svém hřišti poradil 3:0 s Aston Villou. "Reds" se posunuli na třetí místo tabulky, stejně bodů má i druhý Tottenham, čtvrtý West Ham a pátý Arsenal.
Declan Rice
Declan Rice | Foto: Reuters

Šlágr na stadionu Emirates nabídl obě gólové situace prvního poločasu v rozmezí několika desítek sekund. Nejprve v 27. minutě si navedl Rashford míč na pravačku a ukončil čekání na premiérovou trefu v ročníku. Po rozehrávce ze středového kruhu se ale Arsenal ihned vrhl do útoku a pohlednou kombinaci zakončil přesnou střelou k tyči kapitán Ödegaard.

Po hodině hry nařídil sudí Taylor penaltu ve prospěch "Kanonýrů", po poradě s videorozhodčím ji ale následně odvolal. Systém VAR zasáhl i na druhé straně při Garnachově gólu z ofsajdu.

Rozhodnutí tak přinesl až Riceův první zásah po letním přestupu z West Hamu. Anglický reprezentant si zpracoval přetažený rohový kop a s pomocí teče prostřelil brankáře Onanu. V závěru ještě přidal pojistku útočník Jesus.

V pěti posledních vzájemných duelech vždy uspěl domácí tým. Arsenal částečně napravil minulé domácí zaváhání s Fulhamem (2:2). "Rudí ďáblové" prohráli i druhý venkovní zápas v sezoně a jsou jedenáctí.

Liverpool se ujal vedení už ve třetí minutě, kdy letní posila Szoboszlai poslal do sítě odražený míč po rohovém kopu a stal se čtvrtým maďarským střelcem v Premier League. V 22. minutě si dal vlastní gól Cash a skóre uzavřel po změně stran znovu po rohu druhou brankou v sezoně Salah. Egyptský kanonýr si připsal gól nebo asistenci v desátém zápase Premier League v řadě.

Liverpool navázal na triumf z Newcastlu, kde před týdnem i v oslabení otočil v závěru skóre na 2:1. S Aston Villou neprohrál šestý ligový duel v řadě. Celek z Birminghamu neuspěl po čtyřech soutěžních výhrách.

V zápase Crystal Palace - Wolverhampton (3:2) padly všechny branky po změně stran. K druhému vítězství domácích v sezoně pomohl dvěma zásahy útočník Édouard.

Anglická fotbalová liga - 4. kolo:

Crystal Palace - Wolverhampton 3:2 (56. a 84. Édouard, 78. Eze - 65. Hwang Hi-čchan, 90.+6 Cunha), Liverpool - Aston Villa 3:0 (3. Szoboszlai, 22. vlastní Cash, 55. Salah), Arsenal - Manchester United 3:1 (28. Ödegaard, 90.+6 Rice, 90.+11 Jesus - 27. Rashford).

Barcelona udolala ve španělské lize Pamplonu, z penalty rozhodl Lewandowski

Fotbalisté Barcelony ve 4. kole španělské ligy zvítězili 2:1 v Pamploně a jsou na třetím místě tabulky. V 86. minutě rozhodl z penalty útočník Robert Lewandowski.

Druhá za stoprocentním Realem Madrid je díky lepšímu skóre Girona, která zdolala doma 1:0 Las Palmas. Duel Atlética Madrid se Sevillou byl odložen kvůli hrozbě záplav po silných deštích v některých regionech Španělska.

Barcelona po remíze v úvodním kole vyhrála potřetí za sebou. V nastavení úvodního dějství se prosadil hlavou po rohovém kopu obránce Koundé, čtvrt hodiny před koncem ale domácí srovnali zásluhou Ávily.

Klíčový moment nastal v 81. minutě, kdy Catena stáhl ve vápně Lewandowského, dostal červenou kartu a polský kanonýr proměnil penaltu. Lewandowski rozhodl stejně jako před týdnem v duelu s Villarrealem (4:3). Obhájci titulu uspěli na hřišti Pamplony podruhé za sebou, což se jim naposledy povedlo v letech 2004 a 2005.

O vítězství Girony nad nováčkem soutěže rozhodl hlavičkou z 88. minuty útočník Portu. Katalánský celek vyhrál potřetí za sebou, naopak Las Palmas na premiérový tříbodový zisk v sezoně čeká.

Španělská fotbalová liga - 4. kolo:

Girona - Las Palmas 1:0 (88. Portu), Mallorca - Bilbao 0:0, Pamplona - FC Barcelona 1:2 (76. Ávila - 45.+1 Koundé, 86. Lewandowski z pen.).

Utkání Atlético Madrid - FC Sevilla bylo odloženo.

Král v německé fotbalové lize nezabránil porážce Unionu Berlín s Lipskem

Fotbalisté Unionu Berlín v 3. kole německé ligy podlehli na svém hřišti 0:3 Lipsku a poprvé v sezoně ztratili body. Porážce nezabránil ani reprezentační záložník Alex Král, jenž opět odehrál celý zápas.

Vítězný gól vstřelil v 51. minutě výstavní ránou z hranice vápna Simons. Host z Paris St. Germain navázal na trefu z minulého kola proti Stuttgartu (5:1). Snahu o vyrovnání Unionu zkomplikoval v 64. minutě Volland, který po ostrém "šlapáku" na Simakana dostal červenou kartu.

V závěru navíc přidal první dva zásahy v novém dresu slovinský útočník Šeško. Oba týmy mají nyní na kontě šest bodů.

Německá fotbalová liga - 3. kolo:

Eintracht Frankfurt - Kolín nad Rýnem 1:1 (87. Nkounkou - 43. Kainz z pen.), Union Berlín - Lipsko 0:3 (85. a 87. Šeško, 51. Simons).

18. Darmstadt 3 0 0 3 2:10 0

Inter Milán porazil Fiorentinu a v italské fotbalové lize je nadále stoprocentní

Fotbalisté Interu Milán porazili na svém hřišti 4:0 Fiorentinu a zvládli i třetí zápas nové sezony italské ligy. "Nerazzurri" navíc stále neinkasovali a v čele soutěže jsou o skóre před městským rivalem AC.

Inter se ujal vedení ve 23. minutě po Thuramově hlavičce. Francouzský reprezentant dal první branku v Serii A po letním příchodu z Mönchengladbachu. Thuram navíc připravil v 53. minutě gól Martínezovi a vzápětí zvýšil z penalty Calhanoglu.

Výsledek uzavřel v 73. minutě znovu Martínez, nově nejlepší střelec soutěže. Argentinský útočník pěti góly v úvodních třech kolech napodobil krajana Icardiho, jemuž se to samé v dresu Interu povedlo v roce 2017. Fiorentina, které opět chyběl nemocný záložník Barák, prohrála poprvé v ligovém ročníku.

Juventus uspěl 2:0 na hřišti Empoli a podruhé vyhrál venku. Ve 24. minutě otevřel skóre z dorážky obránce Danilo. Zvýšit mohl z penalty Vlahovič, gólman Berisha, jenž nechybí v albánské nominaci pro duel kvalifikace o Euro proti české reprezentaci, ale jeho pokus zneškodnil.

Pojistku nakonec přece jen přidal v 82. minutě Chiesa. "Stará dáma" je v tabulce třetí, Empoli naopak bez bodu poslední.

O výhře FC Turín 1:0 nad FC Janov rozhodl ve čtvrté minutě nastavení Radonjič. Obránce Zima zůstal celý zápas na lavičce turínského celku.

Italská fotbalová liga - 3. kolo:

FC Turín - FC Janov 1:0 (90.+4 Radonjič), Inter Milán - Fiorentina 4:0 (53. a 73. Martínez, 23. Thuram, 58. Calhanoglu z pen.), Empoli - Juventus Turín 0:2 (24. Danilo, 82. Chiesa), Lecce - Salernitana 2:0 (6. Krstovič, 90.+8 Strefezza z pen.).

1. Inter Milán 3 3 0 0 8:0 9
2. AC Milán 3 3 0 0 8:2 9
3. Juventus Turín 3 2 1 0 6:1 7
4. Lecce 3 2 1 0 6:3 7
5. Bergamo 3 2 0 1 6:2 6
6. Neapol 3 2 0 1 6:3 6
7. Hellas Verona 3 2 0 1 4:4 6
8. Fiorentina 3 1 1 1 6:7 4