Zahraniční ligy: Kane byl u pěti gólů Bayernu. Barcelona finišem odvrátila senzaci

23. 9. 2023 21:16
Útočník Harry Kane přispěl v německé fotbalové lize hattrickem a dvěma gólovými nahrávkami k drtivé výhře Bayernu Mnichov nad Bochumí 7:0. Barcelona ve španělské nejvyšší soutěži třemi zásahy v závěrečné desetiminutovce otočila domácí utkání s Celtou Vigo.
Harry Kane slaví jeden ze svých gólů do sítě Bochumi
Harry Kane slaví jeden ze svých gólů do sítě Bochumi | Foto: Reuters

Kanonádu bavorského velkoklubu odstartoval už ve 4. minutě Choupo-Moting, ve 13. minutě se poprvé v zápase trefil Kane a ještě do poločasu přidali branky De Ligt a Sané.

Devět minut po přestávce proměnil Kane penaltu, v 81. minutě zvýšil na rozdíl šesti branek Tel a dvě minuty před koncem završil Kane svůj první hattrick v dresu Bayernu.

Bývalý hráč Tottenhamu se stal čtvrtým anglickým autorem hattricku v německé lize. Před ním se to povedlo Kevinu Keeganovi (prosinec 1978), Tonymu Woodcockovi (květen 1980 a duben 1982) a Jadonu Sanchovi (květen 2020). Kane navíc asistoval u branek Saného a Tela.

Za prvních pět zápasů v bundeslize dal sedm gólů. Víc jich nasázel jen Erling Haaland (8) v úvodu svého angažmá v Dortmundu v roce 2020.

Hoffenheim zvítězil na hřišti Unionu Berlín 2:0 a uspěl počtvrté v řadě. Pavel Kadeřábek za hosty odehrál téměř celý zápas. Alex Král strávil utkání na lavičce Unionu.

V dresu berlínského týmu se představil italský stoper Bonucci, jenž se ve věku 36 let a 145 dní stal nejstarším debutantem v bundeslize od srpna 2002, kdy za Hannover nastoupil poprvé Carsten Linke (36 let a 326 dní).

Mönchengladbach bez zraněného útočníka Tomáše Čvančary podlehl doma Lipsku 0:1. V 75. minutě rozhodl o čtvrté ligové výhře saského klubu v řadě Werner. Mönchengladbach v lize ještě nezvítězil a má pouze dva body.

Dortmund doma porazil Wolfsburg 1:0 gólem Reuse ze 68. minuty. Záložník Václav Černý opustil hřiště tři minuty předtím, než jeho tým inkasoval.

Brémy doma přehrály Kolín nad Rýnem 2:1 po brankách Borrého a Njinmaha. Jiří Pavlenka odchytal celý zápas a přispěl ke druhé výhře v sezoně.

Německá fotbalová liga - 5. kolo:

Bayern Mnichov - Bochum 7:0 (13., 54. z pen. a 88. Kane, 4. Choupo-Moting, 29. De Ligt, 38. Sané, 81. Tel), Augsburg - Mohuč 2:1 (15. a 45. Demirovič - 6. Ajorque), Dortmund - Wolfsburg 1:0 (68. Reus), Mönchengladbach - Lipsko 0:1 (75. Werner), Union Berlín - Hoffenheim 0:2 (22. Kramarič z pen., 38. Beier), Brémy - Kolín nad Rýnem 2:1 (38. Borré, 67. Njinmah - 31. Selke).

Finiš Barcelony režírovali Portugalci

Barcelona v 6. kole španělské ligy dohnala dvougólové manko, v závěrečné desetiminutovce otočila utkání s Celtou Vigo a po výhře 3:2 vede tabulku.

Na Olympijském stadionu v Barceloně se v prvním poločase prosadil Larsen, a přestože domácí favorit herně dominoval, v 76. minutě zdvojnásobil náskok hostů Douvikas.

Obrat nastartoval necelých deset minut před koncem polský kanonýr Lewandowski a stejný hráč o pět minut později pátým gólem v sezoně po přihrávce Portugalce Joaa Félixe vyrovnal. Otočku zkompletoval v 89. minutě po Gaviho milimetrově přesném centru další Portugalec Cancelo.

Jen o skóre druhá je Girona, jež doma zvítězila nad Mallorcou 5:3 a zaznamenala stejně jako Barcelona pátou výhru v řadě.

Hosté šli do vedení už ve 4. minutě po pokutovému kopu Muriqiho, ale domácí následně spustili smršť. Od 26. do 45. minuty se Katalánci prosadili čtyřikrát - branky dali López, Dovbyk z penalty, Martín a Herrera, který skóroval potřetí v sezoně. Dvanáct minut po pauze navíc ještě přidal pátý gól Brazilec Sávio.

Klub z největšího španělského ostrova se zmohl jen na snížení, v závěru vstřelil dvě branky střídající Prats.

Girona stejně jako Barcelona v lize ještě neprohrála, pouze remizovala v úvodním kole na hřišti San Sebastianu. Klub zažívá nejlepší start do ligové soutěže v klubové historii, a to i přesto, že v létě ztratil svého nejlepšího střelce z uplynulé sezony Castellanose.

Španělská fotbalová liga - 6. kolo:

Girona - Mallorca 5:3 (26. López, 32. Dovbyk z pen., 37. Martín, 45. Herrera, 57. Sávio - 89. a 90.+5 Prats, 4. Muriqi z pen.), Pamplona - FC Sevilla 0:0, FC Barcelona - Celta Vigo 3:2 (81. a 86. Lewandowski, 89. Cancelo - 19. Larsen, 76. Douvikas), Almería - Valencie 2:2 (59. a 69. Arribas - 14. López, 64. Guerra).

Haaland má už osm gólů

Manchester City vyhrál i šestý zápas v sezoně anglické fotbalové ligy, nad Nottinghamem zvítězili obhájci titulu 2:0. Norský kanonýr Erling Haaland skóroval v pátém utkání v tomto ročníku Premier League a má na kontě už osm gólů.

Manchester City, který v úterý zahájil úspěšně obhajobu triumfu v Lize mistrů výhrou nad Crvenou zvezdou Bělehrad 3:1, rozhodl zápas už v úvodní čtvrthodině.

V 7. minutě po dlouhém centru Rodriho do vápna vrátil míč za sebe Walker a Foden zamířil levačkou přesně k tyči. Za dalších sedm minut Haaland razantní hlavičkou zvýšil a upevnil si pozici nejlepšího střelce soutěže.

Hned v úvodu druhého poločasu dostal Rodri červenou kartu za potyčku s Gibbsem-Whitem, kterého udeřil do krku. Svěřenci Pepa Guardioly ale i v deseti náskok udrželi.

Manchester United zvítězil na hřišti Burnley 1:0 a uspěl poprvé po třech soutěžních porážkách. "Rudí ďáblové" nejprve prohráli na hřišti Arsenalu 1:3, poté stejným výsledkem podlehli doma Brightonu a v týdnu nestačili v úvodním zápase základní skupiny Ligy mistrů na Bayern Mnichov výsledkem 3:4.

O výhře nad Burnley rozhodl v závěru prvního dějství ukázkovým volejem kapitán Fernandes. Jeho trefě předcházel neméně efektní pas od pětatřicetiletého Evanse.

Severoirský reprezentant poprvé od svého letního návratu do Manchesteru figuroval v základní sestavě a ve 25. minutě dokonce skóroval, jeho radost však překazil videorozhodčí, který branku neuznal pro ofsajd.

První bod v nejvyšší soutěži získal nováček Luton, který remizoval 1:1 s oslabeným Wolverhamptonem. Hosté hráli od 39. minuty bez vyloučeného Bellegarda, který po vzájemném souboji šlápl na kapitána domácího týmu Lockyera. Přesto šli Wolves po přestávce do vedení, v 65. minutě ale Morris z penalty za Gomesovu ruku vyrovnal.

Everton si připsal první vítězství v sezoně, na hřišti Brentfordu vyhrál 3:1. Skóre otevřel v šesté minutě záložník Doucouré, po necelé půlhodině hry ale srovnal domácí Jensen.

Doucouré trefil do přestávky ještě břevno, ale nerozhodný stav zlomil až po rohu v 67. minutě hlavou do sítě svého bývalého klubu obránce Tarkowski a o čtyři minuty později zpečetil výsledek Calvert-Lewin.

Anglická fotbalová liga - 6. kolo:

Manchester City - Nottingham 2:0 (7. Foden, 14. Haaland), Crystal Palace - Fulham 0:0, Luton - Wolverhampton 1:1 (65. Morris z pen. - 50. Neto), Brentford - Everton 1:3 (28. Jensen - 6. Doucouré, 67. Tarkowski, 71. Calvert-Lewin), Burnley - Manchester United 0:1 (45.+1 Fernandes).

Prohru Juventusu dovršil "vlastňák"

Juventus prohrál v italské lize v Sassuolu 2:4, naprázdno vyšel poprvé v sezoně.

V poločase vedli domácí 2:1 po brankách Laurienteho a Berardiho a vlastním gólu hostujícího Vini. "Staré dámě" se podařilo srovnat dvanáct minut před koncem poté, co Chiesa tvrdou ranou propálil vše, co stálo v cestě mezi ním a Cragnovou brankou.

Už za čtyři minuty ale gólman Szczesny vyrazil Laurienteho prudkou ránu před sebe a Pinamonti hlavou rozhodl. V nastavení zpečetil premiérovou ligovou porážku Juventusu v sezoně vlastním gólem Gatti. Pětadvacetiletý obránce si při zpětně přihrávce na Szczesného nevšiml, že polský brankář nestojí mezi tyčemi, a poslal míč do sítě.

Fotbalisté AC Milán si po vysoké prohře 1:5 v městském derby s Interem z minulého kola alespoň částečně napravili reputaci, poté co porazili doma Veronu 1:0.

Jedinou branku v Miláně vstřelil už po osmi minutách hry Rafael Leao. Portugalský útočník skóroval ve třetím ligovém zápase v řadě, což se mu v milánském angažmá povedlo poprvé. Výkop utkání byl o 25 minut opožděn kvůli silnému dešti a krupobití.

Lazio Řím doma pouze remizovalo 1:1 s Monzou. Branku domácích vstřelil z pokutového kopu Ciro Immobile, který pokořil hranici 250 gólů nebo asistencí v zápasech v pěti nejvýznamnějších evropských ligách.

Vicemistři uplynulého ročníku Serie A z Říma se v nové sezoně trápí, dosud zvítězili pouze na hřišti mistrů z Neapole (2:1). Se čtyřmi body jsou na 15. místě těsně nad sestupovým pásmem. Monza má o bod víc.

Italská fotbalová liga - 5. kolo:

AC Milán - Hellas Verona 1:0 (8. Leao), Sassuolo - Juventus Turín 4:2 (12. Lauriente, 41. Berardi, 82. Pinamonti, 90.+5 vlastní Gatti - 21. vlastní Vina, 78. Chiesa), Lazio Řím - Monza 1:1 (12. Immobile z pen. - 36. Gagliardini).

1. Inter Milán 4 4 0 0 13:1 12
2. AC Milán 5 4 0 1 10:7 12
3. Lecce 5 3 2 0 8:4 11
4. Juventus Turín 5 3 1 1 11:6 10
5. Frosinone 5 2 2 1 8:7 8
6. Neapol 4 2 1 1 8:5 7
7. FC Turín 4 2 1 1 5:4 7
8. Fiorentina 4 2 1 1 9:9 7