Fotbalové ligy: Češi řídili výhru West Hamu. Heroický výkon "Reds" zlomil vlastní gól

Aktualizováno 30. 9. 2023 21:33
Čeští fotbalisté West Hamu výrazně přispěli v utkání 7. kola anglické ligy k výhře 2:0 nad Sheffieldem. Vladimír Coufal na první branku přihrál, Tomáš Souček druhou vstřelil. Liverpool v devíti držel proti Tottenhamu remízu 1:1, v sedmé minutě nastavení však zlomil "Reds" vlastní gól. Senzací jsou prohry klubů z Manchesteru: tým United padl doma s Crystal Palace, City prohrál ve Wolverhamptonu.
Tomáš Souček po utkání se Sheffieldem
Tomáš Souček po utkání se Sheffieldem | Foto: Reuters

West Ham po dvou porážkách 1:3 s Manchesterem City a Liverpoolem zaznamenal čtvrtou výhru v soutěže. Vladimír Coufal ve 24. minutě asistoval u branky Bowena a připsal si gólovou přihrávku ve třetím ligovém utkání po sobě.

Osm minut před pauzou využili domácí chyby v rozehrávce Sheffieldu, přihrávající Antonio si všiml dobrého náběhu Součka do vápna a český reprezentační kapitán svou slabší levou nohou skóroval. Souček se trefil i v týdnu v Ligovém poháru do sítě třetiligového Lincolnu.

Tottenham se ujal vedení ve 36. minutě zásluhou Son Hung-mina deset minut poté, co byl Jones vyloučen za hrubý zákrok na záložníka Bissoumu. Těsně před přestávkou vyrovnal Gakpo chytrou střelou z otočky. Nizozemský záložník se však při skórování zranil a do druhého poločasu už nenastoupil.

Nahradil ho Portugalec Jota, který byl v 69. minutě vyloučen po druhé žluté kartě a Liverpool dohrával v devíti. Heroickým výkonem držel remízu, o bod přišel v sedmé minutě nastavení, kdy si do vlastní sítě srazil Porrův centr Matip.

Manchester City prohrával od 13. minuty, kdy si do vlastní sítě srazil Netovu střelu obránce Dias. Ve druhém poločase sice hosté vyrovnali díky přímému kopu Álvareze, ale v 66. minutě Hwang Hi-čchan zajistil domácím výhru.

Vítězové treblu z minulé sezony se museli obejít bez trenéra Guardioly, který byl suspendován za tři žluté karty v sezoně, a utrpěli druhou porážku během pěti dní. V týdnu vypadli z Ligového poháru po prohře 0:1 v Newcastlu.

Trápící se Manchester United podlehl 0:1 Crystalu Palace, který soupeři oplatil úterní porážku 0:3 v Ligovém poháru. Svěřenci kouče Erika ten Haga prohráli v Premier League potřetí za poslední čtyři kola.

Arsenal si z Bournemouthu odvezl pohodové vítězství 4:0 i díky dvěma proměněným penaltám. V prvním poločase se nejprve trefil hlavou z dorážky Saka a těsně před poločasem proměnil pokutový kop Ödegaard. Osm minut po přestávce zvýšil z další penalty Havertz. Německý reprezentant dal první branku v dresu Arsenalu a ukončil 15 zápasů dlouhé čekání na gól v Premier League. V nastavení zpečetil výhru "Kanonýrů" hlavou White.

Brighton prohrával v poločase na hřišti Aston Villy po dvou brankách Watkinse a vlastní brance Estupiňana už o tři branky, což přimělo trenéra De Zerbiho k trojnásobnému střídání.

Jeho pokus o oživení měl rychlý účinek, v 50. minutě snížil právě jeden ze střídajících hráčů Fati. Pro dvacetiletého španělského křídelníka to byla první branka v dresu Brightonu, kam přišel před měsícem na hostování z Barcelony.

Na více se však už hosté nezmohli. Naopak v 65. minutě završil hattrick Watkins a v samém závěru podtrhli debakl soupeře ještě Ramsey a Douglas Luiz, který se trefil v pátém domácím ligovém utkání za sebou.

Brighton nevyzrál na tým z Birminghamu už šest ligových zápasů a poprvé v historii Premier League obdržel šest branek. Svěřenci Unaie Emeryho potvrdili skvělou domácí formu, od začátku března zvítězili ve Villa Parku už podesáté za sebou.

Anglická fotbalová liga - 7. kolo:

West Ham - Sheffield United 2:0 (24. Bowen, 37. Souček), Tottenham - Liverpool 2:1 (36. Son Hung-min, 90.+7 vlastní Matip - 45.+4 Gakpo), Wolverhampton - Manchester City 2:1 (13. vlastní Dias, 67. Hwang Hi-čchan - 58. Álvarez), Aston Villa - Brighton 6:1 (14., 21. a 65. Watkins, 26. vlastní Estupiňan, 85. Ramsey, 90.+7 Douglas Luiz - 50. Fati), Bournemouth - Arsenal 0:4 (17. Saka, 44. Ödegaard z pen., 53. Havertz z pen., 90.+3 White), Everton - Luton 1:2 (45. Calvert-Lewin - 25. Lockyer, 31. Morris), Manchester United - Crystal Palace 0:1 (26. Andersen), Newcastle - Burnley 2:0 (14. Almirón, 76. Isak).

Snový start Bayeru

Leverkusen zvítězil v 6. kole německé ligy v Mohuči 3:0, s pěti výhrami a jednou remízou zažívá nejlepší start do soutěže v historii a po plichtě Bayernu s Lipskem vede tabulku. Český útočník Bayeru Adam Hložek do utkání naskočil za konečného stavu v 79. minutě.

Do vedení se svěřenci Xabiho Alonsa dostali v 18. minutě, když se obránce Van den Berg snažil skluzem zneškodnit šanci hostů, ale místo toho si míč srazil do vlastní sítě. V 59. minutě zvýšil na 2:0 z přímého kopu Grimaldo a o šest minut později přidal třetí trefu Leverkusenu Hofmann.

Lipsko, které minulý měsíc porazilo Bayern 3:0 v německém Superpoháru, v prvním poločase udeřilo dvakrát během šesti minut. Nejprve ve 20. minutě zakončil brejk Openda a krátce po něm zvýšil Lukeba, jenž využil Ulreichova zaváhání po rohu.

Bayern v 57. minutě snížil z penalty nařízené za ruku zásluhou Kanea, který dal po příchodu z Tottenhamu osmý gól v sezoně. Pouze Haaland dokázal v úvodních šesti bundesligových zápasech vstřelit více branek, a to devět. Na konečných 2:2 vyrovnal v 70. minutě zblízka Sané.

Mönchengladbach v Bochumi zvítězil 3:1 po dvou brankách Pléy a jednom zásahu Neuhause. Za domácí se trefil Losilla. Útočník Borussie Tomáš Čvančara nahradil v 64. minutě Siebatcheua.

Wolfsburg po dvou gólech Winda porazil doma Frankfurt 2:0, hosté dohrávali od 59. minuty bez vyloučeného Götzeho. Václav Černý nastoupil až v 90. minutě.

Stuttgart zvítězil v Kolíně nad Rýnem 2:0 díky dvěma brankám Undava, který v týmu hostuje z Brightonu, a je na druhém místě bod za Leverkusenem.

Heidenheim si připsal historicky druhou výhru v bundeslize, brankou Besteho doma zdolal Union Berlín 1:0. Hosté prohráli čtvrtý ligový zápas v řadě, mezitím utrpěli porážku také v Lize mistrů. Alex Král odehrál v záloze Unionu celé utkání.

Německá fotbalová liga - 6. kolo:

Mohuč - Leverkusen 0:3 (18. vlastní Van den Berg, 59. Grimaldo, 65. Hofmann), Lipsko - Bayern Mnichov 2:2 (20. Openda, 26. Lukeba - 56. Kane z pen., 70. Sané), Bochum - Mönchengladbach 1:3 (68. Losilla - 37. a 45.+3 Pléa, 27. Neuhas), Heidenheim - Union Berlín 1:0 (59. Beste), Kolín nad Rýnem - Stuttgart 0:2 (68. a 88. Undav), Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 2:0 (31. a 85. Wind).

Real Madrid porazil překvapení z Girony

Real Madrid v 8. kole španělské fotbalové ligy zvítězil na hřišti Girony 3:0 a s 21 body vede tabulku. "Bílý balet" má náskok jednoho bodu na druhou Barcelonu a dvou bodů právě na překvapení z Girony, jež klesla na třetí místo.

Gólem a asistencí přispěl k vítězství Realu Jude Bellingham. Dvacetiletý anglický fotbalista po letním příchodu z Dortmundu skóroval v lize pošesté a kraluje tabulce střelců. V nastaveném čase byl vyloučen obránce Realu Nacho Fernández poté, co tvrdým skluzem fauloval Portua.

Španělská fotbalová liga - 8. kolo:

Girona - Real Madrid 0:3 (17. Joselu, 21. Tchouaméni, 71. Bellingham), Getafe - Villarreal 0:0, Vallecano - Mallorca 2:2 (4. García, 90.+12 Falcao z pen. - 44. Muriqi, 59. Sánchez).

Martínez se blýskl čtyřmi góly

Útočník Interu Milán Lautaro Martínez vstřelil jako první střídající hráč v historii italské fotbalové ligy čtyři góly. Argentinský mistr světa rozhodl o vítězství 4:0 nad Salernem.

Hodinu hry bylo Salerno Interu vyrovnaným soupeřem. V 54. minutě však Alexise Sáncheze na hřišti vystřídal aktuálně nejlepší ligový střelec Martínez a po osmi minutách na hřišti otevřel skóre.

V 77. minutě zvýšil na 2:0, v 85. minutě proměnil penaltu a minutu před koncem završil skóre. V čele tabulky střelců má s devíti góly náskok čtyř tref na druhého Osimhena z Neapole.

Salerno stále čeká na první ligovou výhru a je s třemi body předposlední.

Inter udržel první příčku v tabulce o skóre před AC Milán, který doma přehrál Lazio Řím 2:0. AC Milán nasměroval za třetím ligovým vítězstvím v řadě Pulisic, když se po necelé hodině hry uvolnil ve vápně soupeře a levou nohou využil Leaovu přihrávku.

"Rossoneri" si v 88. minutě pojistili tři body díky brance střídajícího Okafora. Letní posila ze Salcburku se prosadila v Serii A podruhé za sebou. Také Okaforovi přihrál na gól Leao.

Obhájce titulu Neapol zvítězila na hřišti Lecce 4:0, po třech duelech bez vítězství vyhrála druhý ligový zápas za sebou. Po čtvrthodině hry šli hosté do vedení po standardní situaci. Centr Zieliňského poslal hlavou do sítě obránce Östigard.

Do druhého poločasu naskočil do sestavy Neapole místo Simeoneho Osimhen, o jehož odchodu z klubu se v týdnu spekulovalo. Nigerijskému reprezentantovi se nelíbilo video, které se objevilo na oficiálním klubovém profilu na sociální síti TikTok a dělalo si legraci z toho, že Osimhen neproměnil penaltu v 5. kole proti Boloni.

Nejlepší střelec uplynulého ročníku Serie A po šesti minutách na hřišti zvýšil vedení Neapole. Dvě minuty před koncem přidal třetí branku hostů Gaetano a v nastavení proměnil pokutový kop Politano.

Italská fotbalová liga - 7. kolo:

Lecce - Neapol 0:4 (16. Ostigard, 51. Osimhen, 88. Gaetano, 90.+4 Politano z pen.), AC Milán - Lazio Řím 2:0 (60. Pulisic, 88. Okafor), Salernitana - Inter Milán 0:4 (62. a 77., 85. z pen. a 89. Martínez).

1. Inter Milán 7 6 0 1 19:3 18
2. AC Milán 7 6 0 1 15:8 18
3. Neapol 7 4 2 1 16:6 14
4. Juventus Turín 6 4 1 1 12:6 13
5. Bergamo 6 4 0 2 11:5 12
6. Fiorentina 6 3 2 1 12:10 11
7. Lecce 7 3 2 2 8:9 11
8. Frosinone 6 2 3 1 9:8 9