Žádný přesun. Nejlepší hráč MS Forlán zůstává v Madridu

Ivo Pospíšil
22. 7. 2010 16:00
Forlána prodat nechceme, říká prezident Atletica Madrid
Diego Forlán má za sebou skvělou sezonu
Diego Forlán má za sebou skvělou sezonu | Foto: Reuters

Madrid - Nejlepší hráč uplynulého mistrovství světa, uruguayský útočník Diego Forlán by měl i v další sezoně zůstat hráčem Atletica Madrid.

Vedení španělského týmu vyvrátilio spekulace, že by chtělo svou útočnou hvězdu před startem nového ročníku prodat.

Čtěte také: Ani Villa, ani Sneijder. Nejlepším hráčem MS je Forlán

"Neprodáme ho. Chceme aby v našem týmu pokračoval a i on tu chce zůstat,"uvedl na stránkách Eurosportu prezident klubu Enrique Carezo.

Forlán má za sebou skvělou sezonu. Vyhrál s Atleticem Evropskou ligu, ve finale nově vzniklé soutěže se navíc podílel dvěma brankami na vítězství nad Fulhamem 2:1 a svou formu pak prezentoval i v Jižní Africe, kde díky jeho pěti brankám Uruguay dlouho bojovala o překvapivý cenný kov.

I když pak jihomerický celek skončil čtvrý, patřil za největší překvapení, a Forlán pak dostal i ocenění pro nejlepšího hráče turnaje.

Světová média proto spekulovala, že by Forlán měl odejít do Juventusu Turín. Italský celek buduje po neúspěšném ročníku nový tým a snažil se v uplynulých týdnech získat do svých řad i Edina Džeka. Marně. A zdá se, že neuspěje ani s Forlánem. 

"Od Juventusu nepřišla žádná nabídka, nikdo nás ani nekontaktoval," dodal Carezo.


 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Petr Pavel prezidentskou kandidaturu oficiálně oznámí v září, chce být nezávislý kandidát

Někdejší vysoký představitel české armády a NATO Petr Pavel oficiálně svou prezidentskou kandidaturu oznámí počátkem září. Získat chce 50 000 podpisů, které mu umožní ucházet se o nejvyšší ústavní funkci. Pavel to v sobotu řekl v Ostravici na Frýdecko-Místecku, odkud vyšel se svými příznivci na Lysou horu v Beskydech.

"Předpokládám, že kandidaturu oznámím počátkem září. Přesný termín ještě ale nemám. Veřejnost se to ale včas dozví," uvedl. Podporu chce získat mezi lidmi sběrem podpisů. "Od začátku jsem říkal, že chci být nezávislý kandidát. Z tohoto důvodu se chci opřít minimálně o 50 000 podpisů. A k tomu slouží i takové akce, jako ta dnešní. Na ně zveme podporovatele. Tady mohou podepsat podpisové archy," řekl.

Dodal, že kromě toho už existují i další místa pro sběr podpisů. Řada podporovatelů si archy stáhla a podpisy sbírá ve svém okolí. "Po vyhlášení kandidatury tomu budeme věnovat ještě větší pozornost," dodal. Kolik podpisů už nyní má, si netroufá říct. "Nějaké archy jsme už dostali zpátky. Řada archů je ale stále mezi lidmi," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy