V Anglii to opět vře. Ostuda, takhle to dál nejde, pustil se kouč Arsenalu do sudích

Aktualizováno 4. 11. 2023 21:51
Fotbalisté Arsenalu poprvé v sezoně anglické Premier League prohráli, duel 11. kola v Newcastlu rozhodl v 64. minutě spornou trefou Anthony Gordon.
Záložník Arsenalu Declan Rice (vlevo) ve sporu se střelcem vítězného gólu Newcastlu Anthonym Gordonem | Foto: Reuters

Jeho branka byla téměř pět minut přezkoumávána kvůli tomu, zda před ní míč neopustil hrací plochu, jestli asistující Joelinton nefauloval obránce Gabriela a také či Gordon v čase jeho přihrávky nestál v ofsajdu.

Videorozhodčí nakonec neshledal nic proti pravidlům a přes protesty "Kanonýrů" ji uznal.

Souboj Joelintona s Gabrielem před gólem:

Přezkum situace kvůli možnému ofsajdu před gólem:

"Zápas jsme naprosto jasně prohráli kvůli nepochopitelným rozhodnutím. Je to trapné. Je to ostuda. To je přesně ono: ostuda," láteřil kouč hostů Mikael Arteta.

Kritika rozhodčích a nespokojenost s jejich vedením v Premier League stoupá, stačí připomenout třeba fatální omyl při šlágru Tottenham - Liverpool

"Neumíte si představit to množství zpráv, které dostáváme a které říkají, že takhle to dál nejde. Je to trapné, promiňte, ale je to prostě trapné," rozčiloval se Arteta.

Arsenal při první ligové porážce také poprvé v sezoně neskóroval a je třetí. Newcastle si po výhře 3:0 nad Manchesterem United 3:0 ve středečním zápase Ligového poháru připsal další cenný výsledek, v lize posedmé v řadě neprohrál a patří mu šestá příčka.

West Ham prohrál 2:3 v Brentfordu. Porážka pokazila jubilejní 100. utkání v soutěži českému obránci Vladimíru Coufalovi, který odehrál celý zápas stejně jako jeho krajan Tomáš Souček.

Brentford šel do vedení v 11. minutě zásluhou Maupaye, v poločase ale prohrával poté, co skóre otočili Kudus a Bowen. Ten jako první hráč v historii Premier League skóroval v šesti úvodních venkovních zápasech sezony.

V 55. minutě domácí vyrovnali díky vlastní brance Mavropanose a o 14 minut později rozhodl o třetí výhře Brentfordu za sebou Collins.

Gólem v první minutě nastavení rozhodl Bruno Fernandes o vítězství fotbalistů Manchesteru United na hřišti Fulhamu 1:0. "Rudí ďáblové", kteří za sebou mají nejhorší start do sezony od roku 1962, uspěli po dvou debaklech 0:3. Tímto poměrem svěřenci Erika ten Haga podlehli v minulém kole v derby s Manchesterem City i v týdnu v osmifinále Ligového poháru s Newcastlem.

United porazili čtrnáctý tým tabulky i bez ofenzivní hvězdy Marcuse Rashforda, kterého do zápasu nepustilo zranění nohy z tréninku. V zápase s minimem šancí hosty spasil v samém závěru Fernandes, jenž střelou k tyči zajistil Manchesteru tři body.

Burnley jako první tým v historii Premier League prohrálo úvodních šest domácích zápasů v ročníků. Crystal Palace si odvezl ze hřiště předposledního celku tabulky vítězství 2:0. Nováček soutěže prohrál doma dokonce poosmé v řadě, z toho dvakrát na konci sezony 2021/2022, kdy spadl do druhé ligy.

Manchester City deklasoval Bournemouth 6:1 a vede tabulku o bod před Tottenhamem, který hraje až v pondělí s Chelsea.

V dresu obhájce trofeje zažil povedený zápas jednadvacetiletý křídelník Jérémy Doku, který vstřelil jednu branku a čtyřmi asistencemi vyrovnal ligový rekord.

Letní posila z Rennes otevřela skóre po půlhodině hry a během dalších sedmi minut přihrála na branky Silvovi a Akanjimu. Ve druhém poločase belgický mladík pokračoval ve svém představení asistencí na gól Fodena a druhou trefu Silvy.

Anglická fotbalová liga - 11. kolo:

Newcastle - Arsenal 1:0 (64. Gordon), Fulham - Manchester United 0:1 (90.+1 Fernandes), Brentford - West Ham 3:2 (11. Maupay, 55. vlastní Mavropanos, 70. Collins - 19. Kudus, 26. Bowen), Burnley - Crystal Palace 0:2 (22. Schlupp, 90.+4 Mitchell), Everton - Brighton 1:1 (7. Mykolenko - 84. vlastní Young), Manchester City - Bournemouth 6:1 (33. a 84. Silva, 30. Doku, 37. Akanji, 64. Foden, 88. Aké - 74. Sinisterra), Sheffield United - Wolverhampton 2:1 (72. Archer, 90.+10 Norwood z pen. - 89. Bellegarde).

Kane hattrickem sestřelil Dortmund

Útočník Harry Kane pomohl v německé fotbalové lize hattrickem k vítězství obhájce titulu Bayernu Mnichov 4:0 na hřišti vicemistra Dortmundu.

Borussia zažila ve šlágru hororový začátek. Už po devíti minutách prohrávala 0:2 po brankách Upamecana a Kanea. Anglický kanonýr přidal v 72. a ve třetí minutě nastavení další dvě branky a překonal rekord v počtu vstřelených gólů v úvodních deseti utkáních v bundeslize. S 15 zásahy vylepšil o dvě trefy 60 let starý výkon tehdejšího hráče Schalke 04 Klause Matischaka.

Kane se zároveň stal prvním hráčem, který nastřílel tři branky ve svém prvním "Klassikeru" a také vystřídal v čele tabulky střelců autora 14 gólů Guirassyho ze Stuttgartu.

Leverkusen zvítězil na hřišti Hoffenheimu 3:2 a udržel si v čele tabulky dvoubodový náskok před Bayernem.

Hosté vedli v poločase 2:0 díky brankám Wirtze a Grimalda a vypadalo to, že si hladce dokráčí za šestou ligovou výhrou v řadě. Hoffenheim však vyrovnal během dvou minut. V 56. minutě se prosadil Stach a následně se trefil Weghorst.

Nakonec rozhodl v 70. minutě svým druhým gólem Grimaldo, letní posila z Benfiky Lisabon. Bayer vyhrál desátý soutěžní zápas v řadě a patnáctým utkáním bez porážky za sebou vyrovnal klubový rekord.

Adam Hložek nastoupil za vítěze v první nastavené minutě, gólman Matěj Kovář zůstal mezi náhradníky a Patrik Schick chyběl v nominaci kvůli zranění lýtka. Mezi zraněnými rovněž figuroval domácí Pavel Kadeřábek.

Fotbalisté Mönchengladbachu ve Freiburgu o poločase vedli 3:1 poté, co se v rozmezí čtvrt hodiny trefili Siebatcheu, Pléa a Weigl z penalty. Domácí snížili 20 minut před koncem a vzápětí přišel do hry Tomáš Čvančara, který čeká na gól od poloviny září. Se svými spoluhráči se nakonec musel smířit s dělbou bodů, když ve čtvrté nastavené minutě vyrovnal z penalty Grifo.

Alex Král odehrál v dresu Unionu Berlín 73 minut, jeho tým doma podlehl Frankfurtu 0:3 a prohrál třináctý soutěžní zápas v řadě. Dvakrát se trefil Marmúš.

Mohuč po nejhorším startu do sezony v klubové historii a čtvrteční rezignaci trenéra Svenssona vybojovala první vítězství v soutěži. Nad Lipskem vyhrála 2:0 a odlepila se ze dna tabulky, kam klesl Kolín nad Rýnem po remíze 1:1 s Augsburgem.

Německá fotbalová liga - 10. kolo:

Dortmund - Bayern Mnichov 0:4 (9., 72. a 90.+3 Kane, 4. Upamecano), Freiburg - Mönchengladbach 3:3 (7. Höler, 71. Weisshaput, 90.+4 Grifo z pen. - 25. Siebatcheu, 29. Pléa, 39. Weigl z pen.), Hoffenheim - Leverkusen 2:3 (56. Beier, 59. Weghorst - 45.+1 a 70. Grimaldo, 9. Wirtz), Kolín nad Rýnem - Augsburg 1:1 (16. Maina - 25. Tietz), Mohuč - Lipsko 2:0 (76. I Če-song, 80. Barreiro), Union Berlín - Eintracht Frankfurt 0:3 (3. a 14. Marmúš, 82. Nacho).

Barcelona vydřela výhru v nastavení

Fotbalisté Girony ve 12. kole španělské ligy otočili utkání na hřišti Pamplony, zvítězili 4:2 a posunuli se do čela nekompletní tabulky. Na prvním místě zůstanou minimálně do nedělního večera, kdy Real Madrid hostí Vallecano. Barcelona zvítězila v San Sebastianu 1:0 gólem Ronalda Araúja ze čtvrté minuty nastaveného času.

Díky dvěma gólům chorvatského útočníka Budimira vedla Pamplona v úvodu druhého poločasu 2:1, ale pak ukrajinské ofenzivní duo Girony zařídilo během deseti minut obrat. Na 2:2 vyrovnal v 71. minutě nejlepší střelec hostů Dovbyk svou šestou trefou v sezoně a stejný hráč poté připravil vítěznou branku Cygankovovi. V závěru ještě povedeným kopem o zem upravil na 4:2 García.

Hráči Realu Sociedad si proti Barceloně vypracovali několik slibných příležitostí, ani jednu však nedokázali přetavit v branku. Míč do sítě poslal až v 94. minutě stoper Araújo, který si chytře naběhl na Gündoganův pas a hlavou rozhodl. Svěřenci trenéra Xaviho jsou na třetím místě, čtyři body za vedoucí Gironou a bod za Realem Madrid, který má však utkání k dobru. O utkání méně než Barcelona má i Atlético Madrid, které na Katalánce ztrácí ze čtvrtého místa dva body.

Soupeř Sparty v Evropské lize Betis Sevilla porazil brankami Williana Josého a Péreze 2:0 Mallorcu a bodoval v desátém soutěžním utkání z sebou. V lize je bez porážky už sedm zápasů a doma ještě přemožitele nenašel. Brazilec Willian José skóroval v lize popáté v sezoně. Navázal na středeční čtyřgólové představení při pohárové výhře 12:1 nad týmem Hernán Cortés ze šesté nejvyšší soutěže.

Španělská fotbalová liga - 12. kolo:

Pamplona - Girona 2:4 (25. a 55. Budimir - 16. Martín, 71. Dovbyk, 80. Cygankov, 90. García), Betis Sevilla - Mallorca 2:0 (8. Willian José, 65. Pérez), Celta Vigo - FC Sevilla 1:1 (22. Starfelt - 84. Nasírí), San Sebastian - FC Barcelona 0:1 (90.+4 Araújo).

Inter si pojistil vedení

Inter Milán v 11. kole italské fotbalové ligy zvítězil v Bergamu 2:1 a pojistil si první místo v tabulce. Dvanáctým gólem v soutěži rozhodl Lautaro Martínez. Obhájce titulu Neapol zvítězila 2:0 na hřišti poslední Salernitany, která je stále bez výhry. Prvního vítězství v soutěži se dočkalo Udine, které na hřišti AC Milán díky penaltě Roberta Pereyry vyhrálo 1:0.

Inter dostal do vedení ve 40. minutě Calhanoglu z penalty. Devětadvacetiletý záložník vyrovnal turecký střelecký rekord v Serii A, který vytvořil v 50. letech minulého století Sükrü Gülesin 36 přesnými zásahy. Dvanáct minut po pauze zvýšil Martínez, který si v čele tabulky střelců vybudoval šestigólový náskok na Girouda z AC Milán. Scamacca už jen snížil. Atalanta utrpěla první domácí porážku v ligové sezoně a zároveň poprvé doma inkasovala.

Inter má v čele náskok pěti bodů na druhý Juventus, který má ale zápas k dobru. Bergamo na čtvrtém místě vystřídala Neapol.

V Salernu otevřel skóre ve 13. minutě Raspadori, který se prosadil ve třetím soutěžním zápase za sebou. Třiadvacetiletý útočník Neapole na hrotu zaskakuje za zraněného krále střelců uplynulého ročníku Serie A Osimhena, jehož od poslední reprezentační přestávky trápí potíže se stehnem. Osm minut před koncem zvýšil na 2:0 střídající Elmas. Salernitana je se čtyřmi body poslední.

Udine si v Miláně připsalo první výhru díky penaltě nařízené za faul střídajícího Adliho. Fotbalisté AC vyšli střelecky naprázdno počtvrté z posledních šesti soutěžních utkání a poprvé od roku 2012 prohráli dvě domácí ligová utkání po sobě. Na vedoucí Inter ztrácejí už šest bodů.

Italská fotbalová liga - 11. kolo:

Salernitana - Neapol 0:2 (13. Raspadori, 82. Elmas), Bergamo - Inter Milán 1:2 (61. Scamacca - 38. Calhanoglu z pen., 57. Martínez), AC Milán - Udine 0:1 (61. Pereyra z pen.).

1. Inter Milán 11 9 1 1 27:6 28
2. Juventus Turín 10 7 2 1 16:6 23
3. AC Milán 11 7 1 3 18:12 22
4. Neapol 11 6 3 2 24:12 21
5. Bergamo 11 6 1 4 19:10 19
6. Boloňa 11 4 6 1 12:8 18
7. Fiorentina 10 5 2 3 18:14 17
8. Lazio Řím 11 5 1 5 13:13 16