Wolfsburg remizoval v Brémách. Bayern konečně vyhrál

29. 11. 2009 19:35
Brémy se tak dostaly do vedení soutěže
Werder Brémy.
Werder Brémy. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Werderu Brémy remizovali ve šlágru 14. kola německé bundesligy 2:2 doma s mistrovským Wolfsburgem a minimálně do nedělního zápasu Leverkusenu se posunuli do čela.

Ani dnes neukončil svou krizi Hamburk, jenž neporazil nováčka z Mohuče a čeká na vítězství už šest zápasů.

Úvodní branku taháku v Brémách zařídil těsně před přestávkou po individuální akci hostující útočník Džeko. Bosenský reprezentant si pohrál se třemi obránci a poslal míč do horního rohu branky.

Domácí vyrovnali po hodině hry zásluhou dorážky portugalského útočníka Almeidy. Další dvě branky padly v závěrečné pětiminutovce.

Nejprve se prosadil svou druhou trefou v utkání bývalý teplický hráč Džeko, remízu zachránil Werderu v první minutě nastavení stoper Mertesacker. V dresu hostů se znovu neobjevil obránce Jan Šimůnek, který nebyl ani mezi náhradníky.

Šestý zápas bez vítězství absolvovali fotbalisté Hamburku, kteří jen remizovali 1:1 v Mohuči. Hosté začali dobře a už ve třetí minutě je poslal do vedení turecký útočník Tunay Torun.

První domácí ligovou porážku Mohuče v sezoně ale odvrátil šest minut před koncem obránce Hoogland. Celý zápas odehrálo v dresu hostů reprezentační duo David Jarolím, David Rozehnal.

Další prohru utrpěla poslední Hertha, která doma prohrála s Frankfurtem 1:3. Úvodní branku utkání vstřelil už v 11. minutě hostující Ochs, jenž po přesném pasu na hranici ofsajdu přelstil obranu a prostřelil brankáře Jaroslava Drobného.

Naděje berlínského celku na vyrovnání se rozplynula v závěrečné dvacetiminutovce, kdy se během pěti minut prosadili obránce Franz a útočník Meier.

Následné snížení domácího útočníka Ramose už přišlo pozdě. Frankfurtu chyběl útočník Martin Fenin, jenž šel na operaci s třísly.

To Stuttgart doplatil na hřišti Leverkusenu na střeleckou formu Stefana Kiesslinga. Nejlepší kanonýr soutěže zazářil třemi góly a zařídil Leverkusenu jasnou výhru 4:0.

V dosavadních 14 zápasech se tak mezi střelce nezapsal jen ve čtyřech případech a vede tabulku s 12 brankami.

Leverkusen si tak udržel vedoucí příčku v tabulce o tři body před Brémami. Naopak trápící se Stuttgart již podesáté za sebou v lize nevyhrál a patří mu předposlední příčka.

Na lavičce Leverkusenu se dnes již objevil český obránce Michal Kadlec, který kvůli zranění kotníku nehrál téměř tři měsíce. Výhry se dočkal také tápající Bayern Mnichov, jenž pro změnu uspěl 3:0 v Hannoveru.

Německá fotbalová liga - 14. kolo:

Brémy - Wolfsburg 2:2 (62. Almeida, 90.+1 Mertesacker - 42. a 85. Džeko), Hertha Berlín - Frankfurt 1:3 (81. Ramos - 11. Ochs, 70. Franz, 75. Meier), Hoffenheim - Dortmund 1:2 (49. Ba - 2. Blaszczykowski, 79. Sahin z pen.), Mohuč - Hamburk 1:1 (84. Hoogland - 3. Torun), Norimberk - Freiburg 0:1 (12. Reisinger), Mönchengladbach - Schalke 1:0 (5. Reus) Leverkusen - Stuttgart 4:0 (22., 59. a 87. z pen. Kiessling, 39. Derdiyok), Hannover - Bayern Mnichov 0:3 (19. Müller, 47. Olič, 90. Gomez).