Zahraniční ligy: West Ham v anglické lize potřetí remizoval a uhájil šesté místo

1. 2. 2024 22:34
Fotbalisté West Hamu remizovali v anglické lize 1:1 s Bournemouthem a po třetím nerozhodném výsledku v řadě udrželi šesté místo v tabulce. Celý zápas za Kladiváře odehrál český reprezentant Tomáš Souček, Vladimír Coufal si po červené kartě v minulém kole odpykával disciplinární trest.
Tomáš Souček
Tomáš Souček | Foto: Reuters

West Ham inkasoval už ve 3. minutě, kdy lacinou chybu domácích při rozehrávce u vlastního pokutového území potrestal 13. gólem v sezoně třetí střelec soutěže Solanke. Vyrovnání domácím zajistil po přestávce z pokutového kopu Ward-Prowse.

Na sedmou pozici o bod za West Ham se posunul Manchester United po divoké výhře 4:3 na stadionu Wolverhamptonu. Hosté po 22 minutách vedli už o dva góly po trefách Rashforda a Höjlunda a pak ještě znovu stejným rozdílem čtvrt hodiny před koncem, ale Wolves se nadechli k závěrečnému náporu. Po vyrovnání v páté nastavené minutě však inkasovali čtvrtý gól o další dvě minuty později od Mainooa.

Anglická fotbalová liga - 22. kolo:

West Ham - Bournemouth 1:1 (61. Ward-Prowse z pen. - 3. Solanke), Wolverhampton - Manchester United 3:4 (71. Sarabia z pen., 85. Kilman, 90.+5 Neto - 5. Rashford, 22. Höjlund, 75. McTominay, 90.+7 Mainoo).

20. Sheffield United 22 2 4 16 19:54 10

Poznámka: Everton přišel o 10 bodů jako trest za porušení finančních pravidel.

Výhru vystřílel Joselu

Real Madrid porazil v dohrávce 20. kola španělské ligy Getafe 2:0 a vede tabulku o dva body před Gironou. O oba góly Bílého baletu se v městském derby postaral Joselu. Svěřenci Carla Ancelottiho tak oslavili už šestou ligovou výhru v řadě.

Real v utkání dominoval od počátku a do vedení šel už po 14 minutách, kdy se hlavou poprvé prosadil Joselu. Výhru pak pojistil ve druhém poločase přesnou střelou k tyči.

Jedinou kaňkou na utkání bylo pro Real zranění obránce Antonia Rüdigera, který musel o přestávce vystřídat. Německý reprezentant se v prvním poločase srazil s Masonem Greenwoodem.