West Ham tone v potížích, prohrál derby s Tottenhamem a je na sestupové pozici

19. 2. 2023 20:02
Fotbalový West Ham je zase v o něco větších problémech. "Kladiváři" prohráli v utkání 24. kola Premier League v londýnském derby s Tottenhamem 0:2 a jsou v tabulce na 18. příčce, která znamená sestup. Čeští reprezentanti Vladimír Coufal a Tomáš Souček odehráli za poražené celý zápas.
Český záložník West Hamu Tomáš Souček se snaží zastavit průnik Clementa Lengleta z Tottenhamu | Foto: Reuters

Tottenham šel po bezbrankovém poločase, který nenabídl větší šanci, do vedení v 56. minutě, kdy rychlý brejk dotáhl do zdárného konce Emerson Royal.

V 72. minutě přidal po čtyřech minutách na hřišti pojišťovací branku Son Hung-min. Korejský reprezentant se v lize trefil poprvé od 4. ledna.

Před utkáním převzal útočník Harry Kane trofej pro nejlepšího střelce v historii Tottenhamu, kterou si vysloužil 5. února gólem do sítě Manchesteru City, jímž překonal bilanci Jimmyho Greavese.

Manchester United zvítězil doma nad Leicesterem 3:0. David de Gea vyrovnal 180. čistým kontem klubový rekord Petera Schmeichela.

Španělský gólman za bezbrankového stavu vychytal hráče Leicesteru ve dvou vyložených šancích. Skóre pak otevřel ve 25. minutě Rashford. Anglický útočník přidal deset minut po pauze druhou trefu.

V 17 utkáních od konce světového šampionátu v Kataru vstřelil Rashford 16 branek a již nyní dosáhl osobního rekordu v počtu gólů za sezonu - zaznamenal jich 23. Na konečných 3:0 zvýšil v 61. minutě Sancho.

Anglická fotbalová liga - 24. kolo:

Tottenham - West Ham United 2:0 (56. Emerson Royal, 72. Son Hung-min), Manchester United - Leicester 3:0 (25. a 58. Rashford, 62. Sancho).

1. Arsenal 23 17 3 3 51:23 54
2. Manchester City 24 16 4 4 60:24 52
3. Manchester United 24 15 4 5 41:28 49
4. Tottenham 24 13 3 8 44:35 42
5. Newcastle 23 10 11 2 35:15 41
6. Fulham 24 11 5 8 35:30 38
7. Brighton 22 10 5 7 39:29 35
8. Liverpool 22 10 5 7 38:28 35