West Ham má skalp Chelsea. Souček vyrobil penaltu, hvězdný Argentinec ji nedal

20. 8. 2023 19:58
West Ham zvítězil ve 2. kole anglické ligy v londýnském derby nad Chelsea 3:1. Dvěma asistencemi při svém debutu pomohl k výhře James Ward-Prowse.
Vladimír Coufal, Michail Antonio, Jarrod Bowen a Tomáš Souček z West Hamu.
Vladimír Coufal, Michail Antonio, Jarrod Bowen a Tomáš Souček z West Hamu. | Foto: Reuters

Fotbalisté Aston Villy porazili Everton 4:0 a napravili předchozí debakl s Newcastlem, kterému v úvodním kole podlehli 1:5. Doma vyhráli osmý zápas Premier League v řadě, což je jejich nejdelší šňůra od roku 1990.

West Ham udeřil v derby již po sedmi minutách, poté, co bývalá opora Southamptonu Ward-Prowse našel z rohového kopu hlavu marockého obránce Adžuirda. Hosty vrátil do zápasu Chukwuemeka, na jehož kličku nestačil kapitán české reprezentace Souček.

Těsně před poločasem mohla jít Chelsea do vedení po penaltovém faulu Součka na Raheema Sterlinga. Střelu drahého argentinského mistra světa Enza Fernándeze však brankář Aréola vyrazil.

V druhém poločase vrátil "Kladivářům" vedení Antonio ze samostatného úniku, do kterého ho poslal Ward-Prowse. V 67. minutě po tvrdém zákroku skončil zápas pro autora první branky zápasu, Chelsea ale přesilovku nevyužila. V nastavení ještě uzavřel skóre Paquetá, který proměnil penaltu po Caicedově faulu. Ekvádorský záložník Caicedo v zápasu debutoval po přestupu z Brightonu za 115 milionů liber.

Aston Villa se dostala do vedení po čtvrthodině hry: nová posila z Leverkusenu Diaby posunul míč na Baileyho, po jehož asistenci se prosadil McGinn. O pár minut později domácí zvýšili, když po Pickfordově faulu proměnil penaltu Douglas Luiz. V druhém poločase se svěřenci Unaie Emeryho prosadili ještě dvakrát. Chybu obrany hostů využil nejprve Bailey a poté dal první gól v Premier League po minutě na hřišti Duran.

Zápas ve vítězném týmu nedohrál Coutinho, který přišel do hry v 64. minutě, ale po faulu Tarkowského musel hřiště v závěru opustit.

Anglická fotbalová liga - 2. kolo:

Aston Villa - Everton 4:0 (18. McGinn, 24. Douglas Luiz z pen., 51. Bailey, 75. Duran), West Ham United - Chelsea 3:1 (7. Adžuird, 53. Antonio, 90.+5 Paquetá - 28. Chukwuemeka).

1. Brighton 2 2 0 0 8:2 6
2. Manchester City 2 2 0 0 4:0 6
3. Brentford 2 1 1 0 5:2 4
4. Liverpool 2 1 1 0 4:2 4
Tottenham 2 1 1 0 4:2 4
West Ham United 2 1 1 0 4:2 4
7. Newcastle 2 1 0 1 5:2 3
8. Arsenal 1 1 0 0 2:1 3