West Ham jde v Anglickém poháru dál, Real Madrid ve španělské lize zaváhal

7. 1. 2023 21:58
Fotbalisté West Hamu postoupili v Anglickém poháru do 4. kola, když zvítězili na hřišti Brentfordu 1:0.
Tomáš Souček (vpravo) v souboji s Benem Meem z Brentfordu v utkání 3. kola Anglického poháru | Foto: Reuters

"Kladiváři" stejnému soupeři podlehli před osmi dny na svém stadionu v Premier League, odveta v nejstarší soutěži jim ale vyšla. V jejich základní sestavě nastoupil Tomáš Souček, Vladimír Coufal, který kvůli zranění nedohrál před týdnem ligový souboj s Leedsem, nebyl ani na lavičce.

Pohárové utkání rozhodl v 79. minutě Said Benrahma, jenž o deset minut dříve vystřídal právě Součka.

Real podlehl Villarrealu

Fotbalisté Realu Madrid prohráli v 16. kole španělské ligy na stadionu Villarrealu 1:2 a nevyužili šanci vystřídat úhlavního rivala Barcelonu v čele tabulky. Obhájci titulu zůstali o skóre druzí, Katalánci se v nedělním šlágru utkají s jiným madridským týmem Atléticem.

Všechny branky ve Villarrealu padly až ve druhém poločase. Ve 47. minutě po Mendyho chybě otevřel skóre domácí Pino. Po necelé hodině hry v šestnáctce zahrál rukou Foyth a z nařízeného pokutového kopu vyrovnal Benzema.

Úřadujícímu vítězovi Zlatého míče a jeho spoluhráčům ale radost dlouho nevydržela. Za tři minuty vrátil "Žluté ponorce" náskok Gerard Moreno z další penalty za Alabovu ruku. Real ze závěrečného tlaku srovnat nedokázal a utrpěl druhou ligovou porážku v sezoně.

Španělská fotbalová liga - 16. kolo:

Villarreal - Real Madrid 2:1 (47. Pino, 63. G. Moreno z pen. - 60. Benzema z pen.), Mallorca - Valladolid 1:0 (90.+4 Prats), Espaňol Barcelona - Girona 2:2 (51. Puado, 76. Joselu - 32. Villa, 85. Herrera).

Juventus je druhý

Fotbalisté Juventusu v 17. kole italské ligy porazili Udine 1:0 a poskočili na druhé místo neúplné tabulky. Rozjetý turínský tým v Serii A naplno bodoval poosmé za sebou bez inkasované branky.

Juventus v prvním poločase výbornou formu z posledních zápasů nepotvrdil, naopak favorita několikrát podržel Szczesny. Jeho brankářský protějšek Silvestri se zase blýskl proti Ruganiho hlavičce.

Krátce po změně stran v dobré pozici akrobatickým kopem minul Kean, ale na další velkou šanci hráči "Staré dámy" dlouho čekali. Až v 86. minutě zblízka rozhodl Danilo po ideální přihrávce střídajícího Chiesy. Osmé Udine protáhlo čekání na výhru na devět kol.

Fiorentina s českým záložníkem Antonínem Barákem na lavičce doma zdolala Sassuolo 2:1. Všechny branky padly ve druhém poločase. Domácí Saponara krátce po příchodu na hřiště otevřel skóre, v 57. minutě odpověděl Berardi z pokutového kopu. Těsně před koncem zahráli rukou v šestnáctce i hosté a další střídající hráč "Fialek" González penaltu také proměnil.

Inter Milán na hřišti nováčka Monzy v nastaveném čase ztratil vítězství a remizoval 2:2. Favorita poslal do vedení v 10. minutě Darmian, hned za minutu srovnal Ciurria. Ještě v úvodní půli hostům vrátil vedení argentinský mistr světa Martínez po chybě obránce Marího. "Nerazzurri" ale pojistku nepřidali a ve třetí minutě nastavení vyrovnal Caldirola, odchovanec Interu.

Italská fotbalová liga - 17. kolo:

Fiorentina - Sassuolo 2:1 (48. Saponara, 90.+1 González z pen. - 57. Berardi z pen.), Juventus Turín - Udine 1:0 (86. Danilo), Monza - Inter Milán 2:2 (11. Ciurria, 90.­+3 Caldirola - 10. Darmian, 22. Martínez).

1. Neapol 16 13 2 1 37:13 41
2. Juventus Turín 17 11 4 2 26:7 37
3. AC Milán 16 11 3 2 31:16 36
4. Inter Milán 17 11 1 5 37:24 34
5. Lazio Řím 16 9 3 4 27:13 30
6. AS Řím 16 9 3 4 19:14 30
7. Bergamo 16 8 4 4 24:17 28
8. Udine 17 6 7 4 25:19 25