Wenger 800 zápasů u Arsenalu oslavil vítězstvím

16. 10. 2010 21:01
Chelsea a Manchester United jen remizovaly
Gratulace Arsena Wengera Jeremy Aliadierovi
Gratulace Arsena Wengera Jeremy Aliadierovi | Foto: Reuters

Londýn - Trenér Arséne Wenger oslavil svůj osmistý zápas na lavičce londýnského Arsenalu vítězstvím, když jeho svěřenci v sobotu porazili na Emirates Stadium Birmigham 2:1.

Arsenal přitom do zápasu nevstoupil dobře, když již od 33. minuty po brance Nikoly Žigiče prohrával, jenže ještě do přestávky srovnal z penalty Nasri a dvě minuty po začátku druhého poločasu definitivní podobu výsledku udal střelou levačkou Šammach.

Tomáš Rosický odehrál v záloze Arsenalu posledních dvacet minut, obránce Birminghamu Martin Jiránek do hry z lavičky nezasáhl.

Wenger: Médiím občas lžu. Ale jen pro dobro hráčů
Majitelé Liverpoolu přestali trucovat, prodej schválili
Krize Liverpoolu pokračuje. Chelsea porazila Arsenal

Londýnští se díky tříbodové výhře dostali již na druhé místo tabulky za vedoucí Chelsea, když Manchester United doma jen remizoval s West Bromwichem Albion 2:2.

"Rudí Ďáblové" v sestavě i s "uzdraveným" Waynem Rooneym přitom po brankách Hernandeze a Naniho vedli již 2:0, jenže v padesáté minutě si dal Evra vlastní gól a o dalších pět minut později srovnal Tchoyi.

Manchester poté vrhnul síly do útoku, ale nakonec ani dvacet střel, které statistici United napočítali, nestačilo na vítěznou branku.

Za tým West Bromwiche, který si díky bodu nadále drží šestou příčku tabulky, nastoupil  na posledních dvanáct minut i český reprezentant Roman Bednář.

Favorit si připsal jen bod také v zápase mezi Aston Villou a Chelsea, které si rozdělily body za remízu 0:0. V sestavě Blues chyběli Didier Drogba a Frank Lampard a bylo to znát, neboť svěřenci Carla Ancelottiho i přes značnou převahu v zápasu nedokázali proměnit žádnou z patnácti střel v branku.

Tottenham v generálce na středeční utkání Ligy mistrů proti obhájci trofeje Interu Milán porazil v londýnském derby Fulham 2:1. "Kouhouti" na stadionu Craven Cottage vyhráli po osmi letech a připravili soupeři první porážku v této ligové sezoně.

Anglická fotbalová liga - 8. kolo:

Arsenal - Birmingham 2:1 (41. Nasri z pen., 47. Šammach - 33. Žigič), Bolton - Stoke 2:1 (22. I Čong-jong, 90.+2 Klasnič - 48. Delap), Fulham - Tottenham 1:2 (30. Kamara - 31. Pavljučenko, 63. Huddlestone), Manchester United - West Bromwich 2:2 (5. Hernández, 25. Nani - 50. vlastní Evra, 55. Tchoyi), Newcastle - Wigan 2:2 (72. Ameobi, 90. Coloccini - 22. a 23. N'Zogbia), Wolverhampton - West Ham United 1:1 (10. Jarvis - 53. Noble z penalty), Aston Villa - Chelsea 0:0

1. Chelsea 8 6 1 1 23:2 19
2. Arsenal 8 4 2 2 18:10 14
3. Manchester United 8 3 5 0 18:11 14
4. Manchester City 7 4 2 1 9:3 14
5. Tottenham 8 4 2 2 10:7 14
6. West Bromwich 8 3 3 2 11:14 12
7. Bolton 8 2 5 1 12:12 11
8. Aston Villa 8 3 2 3 9:12 11