Video z Brazílie: Skandální gól, podvádějící rozhodčí

28. 1. 2009 12:00
Rozhodčí uznali gól a po deseti minutách jej odvolali
Ilustrační foto - Brazílie bude pořádat MS v roce 2014
Ilustrační foto - Brazílie bude pořádat MS v roce 2014 | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Nestává se tak často, aby rozhodčí přiznali svou chybu. O víkendu se to ale přihodilo: V utkání brazilské fotbalové ligy, tzv. Campeonato Carioca, padl gól, který sudí nejprve uznali a poté jej zase odvolali.

Běžela 52. minuta sobotního zápasu mezi kluby Boavista a Botafogo, když hostující obránce Alessandro dopravil míč do sítě.

Ale právě v tom byl největší háček: Trojnásobný brazilský reprezentant se sice neprovinil proti pravidlům, jenže jeho hlavička viditelně minula pravou tyč domácí branky. Co následovalo, na to se radši podívejte na videu přiloženém pod článkem.

Balon místo za čáru spadl do sítě, ve které byla mezera. Hráč populárního Botafoga se začal radovat se spoluhráči, zatímco na druhé straně zavládl velký vztek. Fotbalisté Boavisty si začali stěžovat, jak u hlavního rozhodčího, tak i u asistenta.

Vůbec se jim nechtělo do středového kruhu (do té doby drželi remízu 1:1), odmítali rozehrát a pokračovali v protestech.

Podívejte se také: Kuriózní gól po akrobatickém saltu Brazilky

Zmatek na hřišti trval zhruba deset minut, než si asistent u pomezní čáry zavolal svého kolegu, načež mu oznámil, že gól by neměl platit. Hlavní sudí tak na jeho pokyn změnil svůj verdikt a ukázal na rozehrávku směrem k brankáři.

Jenže toto rozhodnutí mělo dohru i po skončení zápasu.

Trenér Botafoga obvinil rozhodčí, že během dlouhé pauzy využili televizní záznam, což je ve fotbale proti pravidlům. "Mluvili s mužem, který byl v místnosti televizních komentátorů. Proto gól neuznali," řekl kouč Ney Franco.

Hostující celek nakonec stejně nad Boavistou vyhrál poměrem 2:1.

Podívejte se (inkriminovaný moment od času 06:00)