Morávek, Rosický, Diaby, Robben. Sklenění muži světového fotbalu

V galerii se podívejte, kterým dalším fotbalistům vedle Tomáše Rosického hatí zranění kariéru.
Jméno Tomáš Rosický je pro mnohé fotbalové fanoušky už synonymem zraněného fotbalisty. Celou letošní sezonu chyběl kvůli zraněnému kolenu, když se vrátil odehrál 19 minut a zraněný je znovu. Od sezony 2007/2008, kdy se v Arsenalu zranil na dlouhých 434 dnů se pětatřicetiletý záložník potýká se zdravotními problémy každou sezonu. A fanouškům už dochází trpělivost. Po nejčerstvější Rosického zdravotní komplikaci ho fandové vyzývají, aby ukončil kariéru. Vždyť už před letošní sezonou chyběl Arsenalu více než tisíc dvě stě dnů.
Kapitán stříbrné české dvacítky z mistrovství světa 2007 v Argentině Jan Šimůnek přestoupil po turnaji ze Sparty do německého Wolfsburgu, kde se mu vyjma drobnější zdravotních problémů velká zranění vyhýbala. Ale po přestupu do Kaiserslauternu v roce 2010 se kariéra nadějného obránce zastavila. Na podzim téhož roku postihlo Šimůnka svalové zranění, které ho vyřadilo ze hry na 409 dnů. Jenže to není vše. V sezoně 2011/2012 chyběl kvůli zranění achilovky 100 dnů a v následující sezoně už jako hráč Bochumi chyběl znovu kvůli svalovému zranění dnů 141.
Podobný případ je Jan Morávek, aktuálně hráč Augsburg. Od svého přestupu z Bohemians do Schalke v roce 2009 odehrál v bundeslize dohromady pouhých devadesát duelů, tedy méně než 13 za sezonu. Nejhorší byla z tohoto pohledu sezona 2014-15, v níž problémům se svaly a vazy vynechal 35 zápasů.
Václav Pilař, po Euru 2012 nejžádanější český fotbalista, má na zranění v tu nejnevhodnější chvíli obrovskou smůlu. Na evropském šampionátu patřil k nejlepším Čechům, což mu vyneslo angažmá, podobně jako Šimůnkovi, v bundesligovém Wolfsburgu. Jenže ještě před sezonou 2012/2013 si Pilař v přípravném reprezentačním zápase proti Ukrajině ošklivě zranil koleno. Výsledek 421 dnů bez fotbalu. Hlavně kvůli zranění se Pilař ve Wolfsburgu výrazně neprosadil a putoval na hostování do Freiburgu, kde v sezoně 2013/2014 utrpěl tři vážnější zranění. Výsledek více než tři měsíce bez fotbalu. A aby toho nebylo málo před letošní sezonou si už v dresu Plzně znovu poranil kolenní vazy.
Foto: Reuters
David Janeczek David Janeczek
9. 2. 2016 9:44
Nejen Tomáši Rosickému hatí kariéru zranění. Podívejte se, kterým světově známým fotbalistům zdravotní trable ničí kariéry.

Více o fotbalu čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 36 minutami

Ekonomika EU i eurozóny vzrostla nejrychleji od roku 1995

Ekonomika Evropské unie se ve třetím čtvrtletí částečně zotavila z koronavirového propadu, hrubý domácí produkt (HDP) se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 12,1 procenta. V prvním rychlém odhadu to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Podobně v zemích eurozóny ekonomika vzrostla o 12,7 procenta. Je to nejvýraznější vzestup od roku 1995, kdy se tento údaj začal sledovat.

Ve druhém čtvrtletí se ekonomika EU propadla kvůli koronaviru o 11,4 procenta. V eurozóně se HDP snížil o 11,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy