Vaniak po hloupém gólu čaroval. Chybělo štěstí, říká

7. 11. 2008 13:00
Ruku mám pořádně napuchlou, prozradil po ataku soupeře
Martin Vaniak loví míč ze sítě. Byla to smůla.
Martin Vaniak loví míč ze sítě. Byla to smůla. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Inkasoval smolný gól, od druhého ho navíc uchránila pouze tyč. Na druhou stranu ale několik dalších šancí soupeře skvěle zlikvidoval. Slávistický brankář Martin Vaniak zažil ve čtvrtek zajímavý večer.

Pohárový zápas s Aston Villou mu navíc nevybíravým zákrokem znepříjemnil záložník Gardner.

"Ruku mám teď pořádně napuchlou, v dalším průběhu zápasu mě to však nijak nelimitovalo," svěřoval se novinářům po smolné prohře 0:1.

Smolná teč rozhodla. Slavia ani nevěděla, co se stalo
Slavia ostrý test ustála. Přesto s Aston Villou padla

Prohráli jste hodně nešťastným gólem. Můžete situaci popsat z vašeho pohledu?
Byl to aut, který jsme bohužel neodvrátili. Dostal se k tomu myslím Carew, který na mě vyslal nemastnou neslanou střelu. Obránci ho dostoupili pozdě a jeden z nich to bohužel tečoval, nevím, kdo to byl. Nešťastná branka, která rozhodla utkání.

Co vám po takovém gólu blesklo hlavou?
Vůbec nic, ještě bylo hodně času s tím něco dělat. Zbytečně jsme ale po inkasované brance znervózněli a ztráceli jednoduché balony. Soupeř se pak dostával do tlaku a slávistický fanoušek neviděl to, na co je od nás zvyklý.

Po přímém kopu Younga vás navíc zachránila tyč…
Kopl to fantasticky. To jsem si oddechl, na to jsem neměl.

Měl jste tam ale také několik kvalitních zákroků na brankové čáře.
To jsou situace, které vyplynou ze hry. Musíte se umět dobře postavit.

Předvedený výkon ale nebyl špatný, že?
První poločas z naší strany moc dobrý nebyl, ale ve druhém jsme jasně ukázali, že máme i na takový celek, jakým je Aston Villa.

V průběhu prvního poločasu do vás nevybíravě zajel Craig Gardner. Nejste zraněn?
Mám to hodně napuchlé, ale nic s tím není. Uvidíme, jak to bude vypadat zítra, až se vyspím. Teď je to normální.

Incident ve 31. minutě utkání. Craig Gardner (26, Aston Villa FC) atakoval při útočné akci Slávistu Martina Vaniaka. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Během zápasu vás to tedy nijak nelimitovalo?
Ne, v tom zápase to tak nevnímáte.

Ani ve třetím zápase domácím zápase jste v evropských pohárech nedali gól. Co tomu chybělo dnes?
Tak šance jsme si vytvořili, dokonce i vyložené. Možná chyběl větší klid v zakončení. Také je k tomu potřeba nějaké štěstí, musíte mu jít naproti. Dneska se od nás odvrátilo.

Dopředu vás hnal plný stadion, co říkáte na slávistické fanoušky?
Je to vynikající. Budu rád, když v takovém počtu přijdou i na další zápasy, když ne ligové, tak aspoň na ten Hamburk.

Čtěte dále: Angličané uznali: Slavia byla skvělá stejně jako Eden