Valencie dostala výprask od Espaňolu

15. 4. 2012 23:23
Espaňol - Valencie 4:0, Betis Sevilla - Pamplona 1:0

Barcelona - Fotbalisté Valencie prohráli 0:4 na hřišti Espaňolu Barcelona, přesto ve španělské lize uhájili třetí místo. Zaváhání svěřenců Unaie Emeryho totiž nevyužila Málaga, která s oslabeným San Sebastianem remizovala 1:1.

Barcelonský celek dnes rozhodl zápas během čtyř minut v první půli, kdy se prosadil Cristian Gómez a ranou z dálky Joan Verdú. V druhém poločase pak díky velké chybě v rozehrávce brankáře Guaity, hrdiny nedávného zápasu Valencie s Realem Madrid, dal gól po dvou minutách na trávníku Álvaro Vázquez. Posledním střelcem domácích byl Uche.

Real půjde do Clásika se čtyřbodovým náskokem na Barcu

Valencie prohrála v tomto ročníku o čtyři góly již podruhé, debakl 1:5 utrpěla v únoru shodou okolností také v katalánské metropoli na Nou Campu. V domácí soutěži zvítězila v jediném z posledních šesti duelů, stejnou bilanci má díky dnešním třem bodům i Espaňol.

Málaga vedla doma nad San Sebastianem od 19. minuty po brance Iska, brzy po změně stran ale vyrovnal Xabi Prieto. Jihošpanělskému týmu nepomohlo k očekávané výhře ani vyloučení Mikela Gonzáleze, díky kterému Málaga hrála v početní převaze celý druhý poločas.

Zaragoza v součtu s dnešní výhrou 1:0 nad Granadou získala čtvrté vítězství za poslední měsíc, což je stejně jako ve všech předchozích zápasech dohromady. K udržení ale potřebuje stáhnout ještě pět bodů na svého dnešního soupeře či Villarreal, který přišel o triumf nad Santanderem ve čtvrté minutě nastavení a remizoval 1:1.