Tvrdé tresty pro srbské chuligány. I přes 3 roky vězení

ČTK ČTK
8. 3. 2011 14:32
Kvůli jejich řádění musel být ukončen zápas v Itálii
Foto: Reuters

Janov - Organizátor řádění srbských fotbalových fanoušků při kvalifikačním utkání v Janově 12. října Ivan Bogdanov byl v úterý odsouzen k trestu vězení na tři roky a tři měsíce. Další tři obvinění odešli od soudu v Janově s tresty od dvou a půl do tří let.

Devětadvacetiletý Bogdanov byl hlavní postavou výtržností. Potetovaný urostlý muž s kuklou na hlavě vyšplhal ještě před úvodním hvizdem na plot oddělující fanoušky od hřiště, přeřezal síť nad bariérou, házel na trávník dělbuchy a podněcoval své krajany k dalším akcím.

Čtěte také:
Srbsko prý kvůli hooligans vyloučeno z bojů o ME nebude
Srbští fans jsou postrachem. Zanechávají krvavou stopu
Šéf srbských chuligánů málem ujel v kufru autobusu

V únoru už v souvislosti s výtržnostmi v Janově proběhl soud s jinými čtyřmi Srby, kteří byli odsouzeni k 22 měsícům až dvěma letům vězení. Soudce jim ovšem následně trest změnil na zákaz vstupu na území Itálie po dobu pěti let.

Kvalifikační zápas v Janově byl kvůli řádění fanoušků hostujícího mužstva předčasně ukončen už po necelých sedmi minutách. Disciplinární komise UEFA později přisoudila Itálii kontumační výhru 3:0, Srbsku udělila pokutu 120.000 eur a nařídila mu sehrát jeden zápas bez diváků.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Hackeři napadli systém veřejné správy. Útoku čelila Praha i ministerstvo práce

Systém veřejné správy napadli ve čtvrtek hackeři. O masivním kybernetickém útoku informuje na Twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), data magistrátu podle něj nebyla poškozena. Jedním z cílů bylo i ministerstvo práce a sociálních věcí, potvrdila serveru SeznamZprávy ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Také podle ní se útočníkům nepovedlo data ukrást či vyřadit systémy ministerstva. Vyjádření Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) redakce zjišťuje.

"Došlo k masivnímu kybernetickému útoku na systémy veřejné správy. Magistrátní servery útok přežily. Byla provedena odstávka pro okamžitou bezpečnostní záplatu na emailový systém," uvedl Hřib na Twitteru. Dodal zároveň, že díky uchovávání více kopií dat najednou se na magistrátu data nepoškodila. Magistrát incident nahlásil na NÚKIB.

Hackeři se podle serveru SeznamZprávy zaměřili i na ministerstvo práce. "Ano, mohu tuto informaci potvrdit. Více ale věc komentovat nebudu," řekla serveru Maláčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy