Turci sestřelili Švýcary. Rozhodnou o postupu penalty?

Red Spo
11. 6. 2008 23:38
Švýcarsko - Turecko 1:2 (1:0)
Turecký fotbalista Arda Turan se raduje z gólu, kterým v nastaveném čase rozhodl o výhře svého týmu nad Švýcarskem. | Foto: Reuters

Basilej - Fotbalisté Turecka dokázali v souboji poražených celků z prvních duelů skupiny A otočit vývoj zápasu se Švýcarskem a vítězným gólem na 2:1 v nastaveném čase se udrželi v reálné hře o postup.

O ten budou bojovat v nedělním zápase proti českému výběru. Svěřencům trenéra Brücknera nebude stačit k jistotě postupu do čtvrtfinále ani remíza.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Oba týmy mají po dvou odehraných zápasech totožné skóre a v případě dělby bodů by o postupu rozhodovaly pokutové kopy.

Švýcarům znovu zbyly jen oči pro pláč. V zápase, který v prvním poločase hodně poznamenala průtrž mračen, totiž šli po půlhodině hry do vedení.

Sionko nepředčil Ronalda: Česko - Portugalsko 1:3
Mám snad hrát na pět útočníků? ptal se Brückner

Eren Derniyok se uvolnil po pravé straně a nádherně předložil před prázdnou branku Hakanu Yakinovi, který se nemýlil - 1:0. Domácí mohli své vedení ještě zvýšit, ale Yakin podruhé úspěšný nebyl.

Na začátku druhého poločasu převzali aktivitu Turci a brzy se dočkali vyrovnání. Kahveci nacentroval míč na hlavu střídajícího Sentürka a bylo vyrovnáno. I přes několik šancí na obou stranách pak zápas směřoval k remíze, která však pro oba celky příliš neřešila.

A v nastaveném čase tak udeřili Turci. Střelu Arda Turana z hranice vápna lehce tečoval jeden z obránců a míč se snesl za záda bezmocného Benaglia.