Utrápený West Ham vydřel výhru, Newcastle přehrál Manchester a je třetí

Aktualizováno 2. 4. 2023 20:15
Fotbalisté Newcastle ve 29. kole anglické fotbalové ligy vyhráli doma nad Manchesterem United 2:0 a vystřídali ho na třetím místě tabulky. West Ham s Tomášem Součkem v základní sestavě porazil v záchranářském souboji doma poslední Southampton 1:0 a opustil sestupové pásmo.
Nayef Aguerd střílí jediný gól zápasu, Tomáš Souček přihlíží.
Nayef Aguerd střílí jediný gól zápasu, Tomáš Souček přihlíží. | Foto: Reuters

Newcastle od začátku dominoval a některou z mnoha gólových příležitostí neproměnil jen vinou smůly. Vytrvalost "Strak" byla odměněna v 65. minutě, kdy Saint-Maximin přesným centrem našel Willocka, který zblízka hlavičkoval za záda brankáře De Gey. Dvě minuty před koncem řádné hrací doby přidal pojistku Wilson.

Svěřenci Eddieho Howea porazili United poprvé od října 2019, zároveň "Rudým ďáblům" vrátili únorovou porážku 0:2 z finále Ligového poháru.

Oba týmy mají shodně 50 bodů a mají zápas k dobru oproti pátému Tottenhamu, který na ně ztrácí bod. Na vedoucí Arsenal mají odstup 12 bodů, ale mají o dva odehrané zápasy méně.

Jediný gól West Hamu vstřelil v prvním poločase marocký obránce Nayef Aguerd. Český reprezentační kapitán Souček odehrál za domácí 68 minut, jeho parťák Vladimír Coufal do utkání nezasáhl.

Adžuirdova trefa přišla po standardní situaci v 25. minutě. Obránce Kehrer poslal do vápna přesný centr, který našel marockého reprezentanta, jenž hlavou uklidil míč do sítě Bazunuovy branky. Gól až po dlouhém zkoumání potvrdil videorozhodčí.

Záložník West Hamu Bowen málem ještě do poločasu navýšil vedení United, jeho střelu ale zastavilo břevno. Čtyři minuty před koncem utkání trefili brankovou konstrukci i hosté. Tentokrát skončila na břevně hlavička Onuachua.

Před výkopem byly týmy na 19. a 20. místě tabulky. West Ham se díky výhře posunul na 14. místo s výhodou zápasu k dobru a náskokem jednoho bodu na sestupové pásmo, zatímco Southampton zůstal poslední se ztrátou tří bodů na záchranu.

Anglická fotbalová liga - 29. kolo:

West Ham United - Southampton 1:0 (25. Aguerd), Newcastle - Manchester United 2:0 (65. Willock, 88. Wilson).

1. Arsenal 29 23 3 3 70:27 72
2. Manchester City 28 20 4 4 71:26 64
3. Newcastle 27 13 11 3 41:19 50
4. Manchester United 27 15 5 7 41:37 50
5. Tottenham 28 15 4 9 52:40 49
6. Brighton 26 12 7 7 49:34 43
7. Brentford 28 10 13 5 46:37 43
8. Liverpool 27 12 6 9 48:33 42