Svěrkoš září. Další brankou zajistil výhru Sochaux

14. 3. 2009 21:00
Václav Svěrkoš dal rozhodující gól v 78. minutě
Václav Svěrkoš
Václav Svěrkoš | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Sochaux - Václav Svěrkoš táhne francouzské Sochaux. Český reprezentant se v sobotním 28. kole tamní fotbalové ligy opět prosadil, když zajistil svému týmu důležité vítězství nad Nancy v poměru 2:1.

Chvíle ex-ostravského útočníka přišla v 78. minutě, kdy po přihrávce Erdinga stanovil konečný výsledek.

Kromě této trefy se pětadvacetiletý kanonýr podílel i na první brance domácích, o kterou se postaral Boudebouz. Když poté v 88. minutě střídal, vyprovázel jej potlesk třinácti tisíc fanoušků.

V černožlutém dresu zachraňujícího se týmu nastoupil Svěrkoš do devátého ligového utkání, přičemž vstřelil už svůj pátý gól.

Sochaux patří sedmnáctá příčka, poslední, která zajišťuje udržení v nejvyšší soutěži. Na prvním místě zůstává Lyon těsně před PSG.

Čtěte dále: Svěrkoš svým čtvrtým gólem přiblížil Sochaux k záchraně

Caen - Lille 0:1 (59. Bastos), Le Mans - Rennes 2:2 (2. Helstad, 17. Gervinho - 5. Kembo-Ekoko, 90.+3 Sow), Monako - Toulouse 3:2 (38. Ninami, 74. Modesto, 90.+1 Lolo - 25. Gignac, 67. Cetto), Nantes - Lorient 1:1 (25. Ndaw - 77. Morel), Sochaux - Nancy 2:1 (13. Boudebouz, 78. Svěrkoš - 42. Hadži), Valenciennes - Le Havre 3:2 (40. Saez, 74. Lacourt, 90. Audel - 23. Franquart, 80. Anin)