Superpohár věnovaný Puertovi rozhodl Jankulovski

spo
31. 8. 2007 23:04
Vítěz Ligy mistrů AC Milán porazil FC Sevillu

Monako - Vítězové dvou nejprestižnějších evropských fotbalových pohárů - Ligy mistrů a Poháru UEFA - se střetli o Superpohár. Vítězové Ligy mistrů z AC Milán nakonec slavili vítězství nad FC Sevilla 3:1, když rozhodující branku AC vstřelil český obránce Marek Jankulovski.

Zápas byl věnován památce tragicky zesnulého Antonia Puerty. Dvaadvacetiletý nadějný fotbalista Sevilly zemřel v úterý po srdečním kolapsu, který ho v sobotu potkal přímo na hřišti při zápase proti Getafe.

Hráči obou týmů nastoupili ve finále Superpoháru v dresech se jménem Puerta a černými páskami.

V samotném zápase šli do vedení hráči španělského klubu, když rohový kop do branky usměrnil Renato. Ale druhý poločas ovládli Milánští. Nejdříve po centru Gattusa vyrovnal Filippo Inzaghi, v 62. minutě pak přišla chvíle českého obránce Marka Jankulovského.

Ten z voleje napálil skvělý centr přímo k levé tyči Palopovy branky a jeho trefa se nakonec ukázala jako vítězná. Čtyři minuty před koncem pak ještě pojistil výhru AC Kaká, který sám se štěstím proměnil penaltu po faulu Dragutinoviče.