"Střílej!" Nešťastník dal v anglické lize dva vlastní góly, fanoušci mu to opepřili

Rudolf Černík Rudolf Černík
31. 12. 2022 16:09
Boj o sportovního smolaře roku dostal den před Silvestrem nečekaného adepta na triumf. Fotbalový obránce Wout Faes si dal v anglické Premier League dva vlastní góly, zvládl to dokonce během pouhých sedmi minut prvního poločasu, a rozhodl tak o výhře Liverpoolu 2:1 nad svým Leicesterem.
Wout Faes nemůže uvěřit tomu, jakým způsobem zavinil prohru Leicesteru s Liverpoolem | Foto: Reuters

"Lišky" šly přitom na Anfield Road hned ve 4. minutě do nečekaného vedení, když se trefil Kiernan Dewsbury-Hall. Leicester pak vedení proti favoritovi celkem bez potíží držel.

Než začal úřadovat Faes.

Ve 38. minutě se mu při snaze odvrátit centr svezl míč po kopačce a po nečekané trajektorii zaplul k tyči. "Kdyby to takhle chtěl trefit, tak se mu to v životě nepodaří," shodli se fanoušci na sociálních sítích.

Vzápětí se divili znovu. To když se střela Darwina Núňeze odpinkla od tyče a místo aby dobíhající Faes míč odkopl, poslal ho znovu do vlastní sítě.

Stal se teprve čtvrtým hráčem v historii Premier League, který si dal v jednom zápase dva vlastní góly. Předtím se stejný kousek povedl jen Jamiemu Carragherovi, Michaelu Proctorovi a Jonathanu Waltersovi.

Fanoušci Liverpoolu to také dali belgickému stoperovi hned při utkání pořádně sežrat. "Shoooooot!", tedy v překladu "Střílej!" neslo se pak stadionem hromově, kdykoliv se Faes znovu dotkl míče…

"Jasně, že je zklamaný, ale on je vážně silná osobnost," nemyslel si trenér Leicesteru Brendan Rodgers, že by páteční události mohly jeho svěřence nějak poznamenat.

"Od doby, co k nám přestoupil z Remeše, hrál fakt dobře," zastal se kouč Faese. "Teď byl na mistrovství světa, kde však nenastoupil ani na minutu, takže mu možná bude pár zápasů trvat, než se zase dostane do rytmu. Dneska měl prostě smůlu, ale myslím, že ve druhé půli odpověděl parádně," doplnil.

Je pravda, že po změně stran svérázný hattrick z vlastních gólů Belgičan nedokonal, a protože se netrefil do žádné branky ani nikdo jiný, skončil duel výhrou Reds 2:1. Liverpoolu po něm patřila šestá příčka, Leicester je třináctý.