Střídající Nedvěd pečetil výhru Juventusu ve šlágru

22. 3. 2009 22:43
Juventus - AS Řím 4:1, Inter - Reggina 3:0
Pavel Nedvěd oslavuje svojí trefu do sítě AS Řím.
Pavel Nedvěd oslavuje svojí trefu do sítě AS Řím. | Foto: Václav Rojík

Řím - Fotbalisté Juventusu Turín vyhráli v sobotu šlágr devětadvacátého kola italské Série A na Olympijském stadionu v Římě proti AS vysoko 4:1.

Čtvrtý gól hostů vstřelil po pouhých sedmi minutách na hřišti střídající Pavel Nedvěd

Jeho trefa byla opravdu parádní, čtvrthodiny před koncem utkání napálil z voleje levačkou míč za záda brankáře Doniho.

Hrdinou zápasu se ale stal útočník Vicenzo Iaquinta, jenž vstřelil úvodní dva góly hostů. Poprvé se trefil po půlhodině hry, když si po pěkné akci poradil se stínujícím Loriou a následnou střelu umístil přesně do pravého rohu.

Obránce AS si vše vynahradil po změně stran, když po rohovém kopu nedal z voleje brankáři Buffonovi žádnou šanci a srovnal na 1:1. Radost domácích trvala jen sedm minut. To vyhrál souboj s Mexesem Iaquinta a poslal "Juve" znovu do vedení.

Třetí gól přidal hlavou Olof Melberg a krátce poté vystřídal Tiaga Nedvěd a upravil na 4:1. V závěru utkání podržel hosty výbornými zákroky Buffon a obrana, v níž odehrál celé utkání Zdeněk Grygera, už neinkasovala.

V pozici ligového lídra ale zůstává i nadále Inter Milán, který v neděli porazil na domácím hřišti Regginu jistě 3:0. Dvěma góly se blýskl švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovič. Úřadující mistr tak zůstává i nadále se sedmibodovým náskokem v čele tabulky.

V dalším utkání přihlížel český obránce David Rozehnal z lavičky náhradníků porážce Lazia Řím v Catanii 0:1. Ani Lukáš Jarolím se nedostal na hřiště a jeho Siena prohrála ve Fiorentině.

Spokojený nebude ani Marek Jankulovski. Český reprezentant sice odehrál v dresu AC Milán celých devadesát minut, se spoluhráči však nedokázal vyzrát na domácí Neapol, s níž se ve večerní dohrávce rozešel smírně 0:0.