Štajner se trefil. Jarolím byl u kanonády Hamburku

Red Spo
16. 8. 2009 19:40
Bayern Mnichov - Brémy 1:1

Berlín - I ve druhém kole německé Bundesligy ztratil její největší favorit na titul Bayern Mnichov.

Po remíze s Hoffenheimem si tentokrát doma dělil body s Werderem Brémy za remízu 1:1.

Werder chtěl odčinit porážku z úvodního kola s Frankfurtem, jenže Bayern byl doma aktivnější a svěřenci kouče Louise van Gaala si také vytvořili několik šancí.

Jenže v závěru první půle zaspali, když Hunt nastartoval nalevo Özila a mladý německý reprezentant nedal z penaltového bodu brankáři Rensingovi šanci.

Po změně stran zamíchal Van Gaal se sestavou a poslal na hřiště do té doby jen náhradníky Ribéryho s Oličem.

Vyrovnání však zařídila dvacet minut před koncem letní posila Mario Gomez, jenž po Lahmově pasu překonal před sebou stojící Fritze a Wieseho.

Po remíze z prvního kola se mohl z výhry radovat Hamburk s českým kapitánem Davidem Jarolímem. Jeho tým deklasoval Dortmund 4:1. Repezentační defenzivní univerzál David Rozehnal odseděl zápas pouze na lavičce náhradníků.

Na lavičce náhradníků Frankfurtu začal zápas i Martin Fenin, jenž se zotavuje po zranění a v prvním kole rozhodl o výhře nad Brémami.

Martin Fenin
Martin Fenin | Foto: Reuters

V utkání s Norimberkem se na hřiště dostal až v 73. minutě, kdy na domácím hřišti střídal v útoku Meiera. To už ale svítil na světelné tabuli stav utkání 1:1, který vydržel až do konce.

Kadlec se radoval v nové aréně

Domácí sice vedli gólem Caioa ze sedmnácté minuty, po přestávce však srovnal Bunjaku.

Z první letošní výhry v Bundeslize se mohl v nově zrekonstruované Bay Areně radovat reprezentační obránce Michal Kadlec, jehož Leverkusen porazil Kiesslingovým gólem Hoffenheim těsně 1:0.

Kadlec ve druhé půli dostal žlutou kartu za faul na Obasiho.

K prvnímu bodu pomohl staronový český reprezentant Jiří Štajner trápícímu se Hannoveru, který remizoval doma s nováčkem z Mohuče 1:1.

Hosty poslal krátce po přestávce do vedení Bancé, ale už za tři minuty srovnal Štajner z penalty po faulu na Konana. Hannover nezažívá moc dobrý vstup do sezony, na trenéra je vyvíjen velký tlak a navíc při sobotním utkání měl tým dva hráče v karanténě kvůli prasečí chřipce.

Čtěte více: Bundeslize hrozí prasečí chřipka. Tři hráči v karanténě

Do čela tabulky se po sobotní dohrávce vrátil obhájce titulu z Wolfsburgu, jenž i díky jedné trefě ex-teplického kanonýra Edina Džeka otočil duel v Kolíně nad Rýnem na 3:1.

Domácí tým jako jediný z celé Bundesligy podruhé za sebou prohrál. Stoper Jan Šimůnek jen seděl na lavičce náhradníků.

Z druhé výhry za sebou se radovalo taktéž Schalke a dohonilo Wolfsburg. Gelsenkrichenský celek porazil doma Bochum 3:0, když skórovali Moritz, Westermann a Farfan. Jan Morávek se na hřiště nedostal.

Gólman Jaroslav Drobný také neměl důvod k radosti, jeho Hertha prohrála v Mönchengladbachu 1:2.